Odstraňte šetrnou cestou zhoubné toxiny z vašich ledvin, jater a močového měchýře. Jednou za čas by to měl udělat každý

Ledviny, játra a močový měchýř patří mezi velmi důležité orgány, často je však mohou zatěžovat škodlivé toxiny a jiné látky, které je potřeba neprodleně odstranit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Játra, ledviny a močový měchýř jsou orgány, které jsou v těle velmi potřebné a nelze bez nich fungovat. Ať už se tedy jedná o ústrojí jednotné, či v případě ledvin, párové, je nutné o ně řádně pečovat a udržovat je v co nejlepším stavu. Jelikož je však řeč o vnitřních orgánech, nebude tato cesta tak jednoduchá, jako v případě péče například o pokožku, vlasy, či nehty. Jak tedy dopřát těmto částem těla vše, co potřebují, a zároveň je zbavit škodlivých toxinů, které je mohou poškozovat?

Orgány, které jsou v těle nepostradatelné

Zdravé lidské tělo je něco jako dokonale nastavená schránka, ve které vše souvisí se vším a vše má na sebe určitou návaznost. Nelze tedy mluvit o tom, že některé orgány jsou důležitější než jiné. Potřebné jsou totiž naprosto všechny. Většinou si však lidé, jako ty klíčové, představují právě mozek či srdce, a jiné zůstávají opomenuté. V dnešním článku se proto zaměříme na významnou trojici, jejíž činnost je pro naše zdraví a chod celého organismu naprosto nepostradatelná.

Játra v lidském těle

Játra jsou v lidském těle největším vnitřním orgánem, který je také naprosto nenahraditelný. Jedná se totiž o trávicí žlázu, která produkuje žluč. Játra také hrají klíčovou roli v procesu látkové výměny, tedy metabolismu. Co je však velmi důležité, je jejich funkce detoxikace organismu, která dokáže většinu celého těla poctivě a svědomitě zbavit škodlivých látek a toxinů všeho druhu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ledviny v lidském těle

Dalším velmi důležitým orgánem, bez kterého by tělo nemohlo řádně fungovat, jsou ledviny. Jedná se tedy o párové ústrojí, uložené po stranách páteře, které má hlavní úlohu v regulaci moči. Ještě předtím se však podílí na pročištění celého organismu a všechny nepotřebné, a především škodlivé látky tak vylučuje ven pomocí této tekutiny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Močový měchýř v lidském těle

Močový měchýř je orgánem, který je úzce spjatý s ledvinami a jejich bezproblémová spolupráce je pro naše zdraví nesmírně důležitá. Po tom, co ledviny vyprodukují moč, putuje tato tekutina na jakési „sběrné místo“, kterým je močový měchýř. V něm tedy zůstává až do té doby, dokud se nenaplní a nás nezastihne ono známe nutkání „na malou“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Důležitá detoxikace orgánů

Jak jste již možná mohli postřehnout, všechny zmíněné orgány mají v těle co dočinění s toxiny, a výraznou měrou se podílejí na pročištění celého organismu. Tím, že se v nich však škodlivé látky hromadí, může snadno dojít k jejich přetížení nebo dokonce nemoci či poškození. Důležité je tedy dbát na jejich zdraví a také jim dopřát zasloužené pročištění. Jak ale na to?

Vše začíná u stravy

Jak se říká, základem všeho, je strava. Toto rčení má však v sobě mnohem více pravdy, než se na první pohled může zdát. Náš jídelníček by tedy v každém případě měl být vyvážený a bohatý na všechny potřebné látky a vitamíny. Ty totiž naše tělo, a také výše zmíněné orgány, posilují a dodávají jim potřebné živiny pro jejich funkci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejvíce prospěšné tak jsou vitamín B-6 a vitamín E, ale také omega-3 mastné kyseliny a citrát draselný. Tyto látky totiž účinně bojují proti toxinům uloženým v těle a dokážou pročistit i ty místa, kde jsou tyto škodliviny řádně usazeny a dokážou se množit.

Omezte alkoholické nápoje

Není konzumace alkoholu, jako konzumace alkoholu. Je totiž prokázáno, že pravidelné užívání dobrého a kvalitního vína (zejména toho červeného) v malém množství, zlepšuje zdraví jako takové. Správně totiž reguluje krevní oběh, napomáhá k obnově červených krvinek a také pročisťuje cévy a omlazuje pleť. Neumírněná konzumace alkoholu, zejména toho tvrdéhomá však pro tělo zcela opačné účinky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě toho, že přílišně zatěžuje naše srdce, zvyšuje krevní tlak, stahuje cévy a celkově neprospívá kardiovaskulárnímu systému, obsahuje také celou řadu látek, které škodí našim játrům i ledvinám. Ty totiž při časté konzumaci alkoholu skutečně zatěžujeme, a vnášíme do nich nejrůznější škodlivé bakterie a toxiny. Pokud tedy chceme tyto orgány detoxikovat a dopřát jim chvilkový odpočinek, měli bychom se vyhnout alkoholickým nápojům.

Vyhněte se slaným pokrmům

Dalším nepříliš prospěšným, ale naopak spíše neprospěšným pokrmem, který svému tělu můžeme dopřát, jsou různé pochutiny, obsahující vysoké množství soli. Řeč je o brambůrkách, solených oříšcích a celé řadě podobných chuťovek. Ty jsou totiž nejenom výrazně solené, ale často také smažené v levném oleji a za nešetrných podmínek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sečteno a podtrženo se jedná o pokrmy, které našemu tělu nic, kromě chvilkové chutě, nepřinesou a spíše celý náš organismus zatíží. Pro naše játra, ledviny a močový měchýř to však není příliš dobré, a proto bychom podobné „chuťové zážitky“ mohli omezit a případně je nahradit jejich zdravější variantou, kterých na trhu najdeme spoustu.

Zařaďte do svého jídelníčku čistící prvky

Stejně tak, jako existují různá nezdravá a neprospěšná jídla, existuje také jejich pravý opak. Jedná se tedy o suroviny, které disponují vysokým obsahem pozitivních látek, vitamínů, minerálů a stopových prvků, nebo, podobně jako v tomto případě, podporují zdraví a detoxikaci těla. Řeč je o různých potravinách s antibakteriálními a detoxikačními prvky. Které to jsou?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Například takový poctivý a kvalitní zelený čaj, který pročistí jak játra, tak ledviny, a dokonce i močový měchýř, nebo také brusinky, které se dokonce používají proti různým zánětům močového ústrojí. Velmi prospěšná je však zelenina a ovoce všeho druhu, zejména ale celer, kiwi, granátová jablka a kokos. Pro odlehčení jater se dokonale hodí hnědé mořské řasy.

Věnujte se zdravému pohybu

Ve zdravém těle zdravý duch. Tohoto rčení bychom se měli držet, protože je v něm mnohem více pravdy, než by kdekdo řekl. Pohyb a sport v jakémkoliv provedení totiž nejenže podporuje naše svaly a celkovou kondici, ale přináší mnohem více pozitivních účinků. Naše tělo se totiž mnohem více okysličí a rozproudí se v něm krev, takže je aktivnější a zdravější.

iZdroj fotografie: Pexels

Také má sport účinky na naši pokožku, mozek a srdce, metabolismus a v podstatě úplně na vše. Při sportu se totiž do těla vyplavují různé prospěšné hormony a látky, které mají vliv nejen na naši náladu, ale i na pročištění a detoxikaci organismu. Pokud tedy chcete zdravá játra, ledviny a celé tělo, vyrazte na procházku do přírody, dopřejte si hodinku běhu, tance nebo cvičení, vyzkoušejte jógu anebo cokoliv, co vám padne do noty a bude vás bavit.

Vyzkoušejte dvoudenní detoxikaci těla

I když všechny výše zmíněné body začleníte do svého každodenního života, vždy je dobré se jednou za čas zaměřit na detoxikaci jako takovou, a to se vším všudy. To znamená omezit vše škodlivé a přesně si vyčlenit, co během jednoho nebo dvou dnů budete dělat a jíst tak, aby se vaše tělo pročistilo a byl mu dopřán klid na regeneraci. Vyzkoušet tak můžete tuto inspiraci na jednoduchý jídelníček:

iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Snídaně – Na snídani zkuste zvolit něco lehkého, sáhněte proto po kvalitním ovocném džusu nebo šťávě. Dokonale se hodí také řepové smoothie s brusinkami nebo jablkové smoothie se špenátem.
  • Oběd – Na oběd je dobré tělo pořádně zasytit, proto k ovocnému smoothie se špenátem zkuste přidat horké jáhlové cereálie s kousky vašeho oblíbeného ovoce.
  • Večeře – Jelikož večerní jídlo by mělo být lehké, vyzkoušejte zeleninový salát s citronovou šťávou. Také můžete přidat trošku bílkovin v podobě libového kuřecího či krůtího masa, nebo také malý kousek tofu.

Detoxikujete svůj organismus pravidelně? Dejte nám vědět do komentáře.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články