Máte tyto potíže? Dopřejte si detoxikaci organismu | JakZdravě.cz

6 přehlížených signálů, že vaše tělo potřebuje očistu. Pokud vás často bolí hlava a jste unavení, buďte na pozoru

Sledovat své tělo není od věci, někdy se nám totiž snaží naznačit, že je plné toxinů, nepracuje správně a že potřebuje pomoci formou detoxikace organismu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aby bylo tělo zdravé, je o něj potřeba patřičně pečovat. Pravidelně se hýbat, nekouřit, nepít alkohol a jíst zdravě. Není třeba se těchto pravidel děsit. Zdravá strava neznamená každodenní pojídání zeleného salátu, a pak už nic, naopak. Strava musí být pestrá, jen bez průmyslově zpracovaných potravin a rafinovaných tuků a cukrů. I když jíte zdravě, tělo si určitými signály může říct o detox, který zbaví organismus škodlivých látek. Pokud se tato situace týká i vás, poznáte to podle níže uvedených příznaků.  
Jste unavení a bolí vás hlava

Dbáte na to, aby byla vaše ložnice čistá, vyvětraná a bez negativních prvků, které ruší váš spánek? Přesto se však budíte celí rozlámaní a unavení, jako byste celou noc nespali? Zkuste odstranit potenciální chyby, které by mohly způsobovat únavu po probuzení. Může se jednat o nedostatek vitaminů a minerálů v těle nebo o to, že je vaše tělo plné toxinů, které samo nedokáže odstranit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se k únavě přidá ještě každodenní nebo častá bolest hlavy a neznáte příčinu, která by k tomuto problému vedla – nedostatek tekutin, bujarý večírek a další, přemýšlejte nad detoxikací organismu. Bolest hlavy týkající se potřeby detoxu je většinou lokalizována v zadní části hlavy a kolem spánků. Popřemýšlejte nad těmito problémy, předejdete tak chronickému onemocnění.  

Pozor na žlučník a návaly horka

Jestliže jste milovníkem tučného jídla – masa, klobás a jiných pochutin, není ani třeba přemýšlet o tom, zda vaše tělo potřebuje detox. Hlavně tehdy, pokud se po požití jídla objeví bolest žaludku vystřelující do pravého podžebří. Zbystřete, žlučník již nemusí tolerovat vysoké dávky toxinů a vy jste na nejbližší cestě ke vzniku žlučníkových kamenů. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

To stejné platí i pro nevysvětlitelné návaly horka. Pokud nejste žena v období menopauzy, která taková vedra zažívá pravidelně, nebo pokud nemáte potíže se štítnou žlázou, doporučujeme, abyste se měli na pozoru. Takové příznaky se pojí s vyšší prací srdce, proto byste je neměli brát na lehkou váhu a co nejdříve se pokusit detoxikovat své tělo. 

Zápach z úst spojený s kožními potížemi

Další příznak, který vám spolehlivě prozradí, že je vaše tělo plné toxinů, prozradí jazyk. Vyplázněte na sebe v zrcadle jazyk a zbystřete, když na něm uvidíte silnější bílý nebo žlutý povlak. Pokud se nejedná o příznak respiračního onemocnění, které obvykle do týdne zmizí, a ještě se k tomu přidá nevábný odér z úst, jistě už teď budete vědět, odkud vítr vane. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

K povlaku na jazyku se přidaly nevysvětlitelné kožní potíže? Nikdy dřív jste potíže s kůží neměli? Nikdy jste netrpěli na alergie? Až nyní, v pozdějším věku, se na vašem těle začalo objevovat kožní onemocnění? Může se jednat o suché fleky, svědivou vyrážku, drobné pupínky či dokonce vřídky. To vše může naznačovat potíže s toxiny uvnitř těla.  

Jak toxiny z těla odstranit

Pokud jste zaznamenali výše zmíněné potíže, které netrvají týden, ale již delší dobu, doporučujeme tělo detoxikovat. Toho lze docílit různými způsoby, ale ze všeho nejdříve popřemýšlejte nad skladbou vašeho jídelníčku. Je-li složený převážně z tuků, rafinovaných cukrů, alkoholu, cigaret a jiných tělu nic nedávajících látek, zkuste je ze svého života vyřadit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Abyste tělo vyčistili, je potřeba se pravidelně hýbat, dopřát si bylinné čaje a jíst větší množství zeleniny. Pro urychlení je dobré zajít na lymfatickou masáž nebo do sauny. Také je vhodné jíst více zelených potravin, vhodný je například zelený ječmen, který dokáže detoxikovat játra i střeva. Jako super recept si můžete sami udělat domácí smoothie z okurky, řapíkatého celeru a pár listů kapusty.

Zdroj: Times of India, Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů