Léčba anémie lidovými prostředky našich předků, bez umělých léků. Účinně poslouží droždí z lednice, či kopřiva ze zahrady

Léčba anémie lidovými léky nepřináší vůbec špatné výsledky. Proto v případě nedostatku železa stojí za to použít tyto recepty.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hlavním příznakem anémie (chudokrevnosti) je nízká hladina hemoglobinu a červených krvinek, které přenášejí kyslík v krvi. Ztráta sytosti barvy krve je typickým znakem nedostatku železa, jedné ze složek hemoglobinu. Při léčbě anémie je důležité používat nejen babské rady, ale také dodržovat speciální dietu, která pomůže obohatit lidské tělo železem a vyrovnat jeho nedostatek.
Odvar z kopřivy

U dospělých pacientů může být léčba onemocnění poměrně účinná, pokud je pacientovi podán odvar z kopřivy. Hlavní složkou je kopřiva sklizená v květnu, která obsahuje nejúčinnější látky. Dvacet gramů kopřivy nasekejte nožem a k němu poté přilijte 250 ml alkoholu zředěného v poměru 1 : 2 s vodou. Odvar přelijte do lahve a užívejte po dobu minimálně 10 dní. Každý večer potom vypijte 25 ml produktu.


iZdroj fotografie: Pexels

Aloe šťáva

Šťáva z aloe vera posiluje imunitu těla a zrychluje růst jeho tkání. Léčivou směs si vyrobíte ze 170 gramů šťávy, kterou je nutné smíchat se 100 gramy medu a 400 ml červeného vína. Směs můžete dlouhodobě skladovat v lednici. Před každým jídlem si dejte 2 lžíce šťávy.

Řepný džus

Řepný džus je nejjednodušším způsobem, jak zlepšit hladinu hemoglobinu. K léčbě anémie není zapotřebí užívat drahé léky. Mnohým lidem s onemocněním pomáhá běžná řepa. Tato kořenová zelenina je bohatá na vitamín B12 a kyselinu listovou, která napomáhá tvorbě červených krvinek.


iZdroj fotografie: Pexels

Potřebujeme 500 gramů červené řepy, které omyjeme a nakrájíme na malé kousky. Řepu dáme do odšťavňovače, abychom získali co nejvíce šťávy, do které následně přidáme 2 lžíce citronové šťávy a trochu medu pro lepší chuť. Je zapotřebí vypít sklenici džusu denně, dokud se nezlepší krevní obraz.

Recept z kvasnic

Léčitelé tvrdí, že kvasnicový nápoj je vynikajícím lékem na léčbu anémie. A vy si ho můžete připravit doma. Smíchejte tři gramy kvasnic se dvěma lžícemi cukru, zalijte vodou, zamíchejte a směs přelijte do litrové nádoby. Tu umístěte na teplé místo a nechte kvasit. O třicet minut později tekutinu znovu promíchejte a nechte dvě a půl hodiny zahřát. Lék je nutno užít do pěti dnů a celý objem vypít do dvou hodin. Tento typ léčby se doporučuje dospělým a je povolen pouze dětem od šesti let.

Zdroj: The Spruce, Yummy Kitchen, Foodviva, Yeast Drink

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 262 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Policie musela vyrazit dveře, aby se dostala do domu, kde měl být údajně otec s dcerami. To, co za nimi našla, nikdy předtím neviděli
Události247
Prezidenta hlídají ti nejlepší policisté. V případě Zemana je jejich práce ale někdy řehole
VědaŽivě
Slavné starověké stavby, o kterých si většina myslí, že je postavili zástupci mimozemské civilizace. Jaká je ve skutečnosti pravda?
adbz
Špatné zlozvyky, které dělají z vašeho domova hotový chaos a smetiště. Přitom jde o úplné maličkosti