Kapka čajovníkového oleje zbaví plísní na nehtech na celý život. Účinná a bezpečná rychloléčba

Pokud vás sužuje neustupující plíseň na nehtech, vyzkoušejte léčbu s využitím přírodních produktů. Skvělým pomocníkem je zejména olej z tea tree.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná jste několik dní po návštěvě bazénu či sauny objevili na svých nehtech žluté či bílé flíčky, popřípadě jste si všimli zarudlého lůžka. V obou případech se s nejvyšší pravděpodobností jedná o mykózu, kterou způsobuje plíseň Trichophyton rubrum. Celková léčba je zpravidla zdlouhavá (v řádu týdnů) a nezřídka kdy nákladná. Jednou z možností, jak můžete proti plísni bojovat, je s pomocí esenciálního oleje z tea tree. Ten doporučuje i Dr. Debra Rose Wilson, která dlouhodobě zkoumá jeho účinky.

Léčba tea tree olejem je účinná a bezpečná

Obecně se mykózy v počátečních stádiích povětšinou léčí lokálně působícími antimykotiky, která jsou volně prodejná. Pokud se vám nepodaří plísně zbavit svépomocí, na řadu přicházejí antimykotika na předpis, popřípadě lékařský zákrok (stržení nehtu a ošetření nehtového lůžka). Mezi účinné léky se řadí ty, které obsahují tea tree olej (má protiplísňové, protizánětlivé a zklidňující účinky) a kyselinu undecylenovou (účinné antimykotikum, získává se z ricinového oleje).

iZdroj fotografie: Depositphotos
Tea tree olej má protizánětlivé, protiplísňové a zklidňující účinky

Léčivé přípravky, které disponují oběma složkami, jsou zpravidla nejúčinnější, neboť tea tree olej napomáhá kyselině undecylenové pronikat hluboko do tkání, čímž násobí její léčivé účinky. Ovšem esenciální olej z tea tree je účinný i sám o sobě. Ačkoliv bylo na toto téma dosud provedeno jen několik málo studií, většina z nich dospěla ke stejnému závěru, a sice že tea tree olej je vhodným prostředkem k léčbě mykózy nehtů (a mj. i dalších onemocnění – akné, demodikóza či výskyt vší).

Jak správně aplikovat tea tree olej během léčby

Při důsledné léčbě s využitím esenciálního oleje z tea tree, budete moci první výsledky pozorovat zhruba po dvou týdnech. Celková doba léčby se nicméně odvíjí podle toho, jak moc je nehet a nehtové lůžko zasažené. Kupříkladu podle studie z konce dvacátého století se plísně nehtů zbavilo po 16 týdnech léčby celých 80 % účastníků, a to bez jakékoliv pozdější recidivy. Jiná studie se věnovala porovnání účinků tea tree oleje se známým léčivem Clotrimazol, přičemž dospěla k závěru, že výsledky jsou po půl ročním používání obou přípravků shodné.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Proti plísni na nehtech můžete bojovat různými způsoby. Esenciální olej z tea tree je jedním z nich

Pokud se rozhodnete mykózu nehtů léčit pomocí tea tree oleje, mějte na paměti, že ho nikdy nesmíte užívat perorálně (čili ho nesmíte polykat). V opačném případě by vám mohl způsobit zmatenost, problémy s dýcháním, koma či ataxii (ztrátu svalové koordinace). Těhotným a kojícím ženám odborníci doporučují nejprve zkonzultovat použití tea tree oleje s lékařem, jelikož dosud nebyla provedena studie, která by se zevrubně zabývala účinky oleje na tuto skupinu obyvatelstva.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Tea tree olej nařeďte v nosném oleji (ideálními jsou mandlový a kokosový olej)

Tea tree olej aplikujte vždy na postižené místo přímo, a vždy ho nejprve nařeďte nějakým nosným olejem. (Do 12 kapek nosného oleje přidejte 1-2 kapky tea tree oleje). Skvělými nosnými oleji jsou kokosový či mandlový olej. Připravené léčivo následně aplikujte pomocí vatového tamponu či štětičky do uší. Abyste se mykózy trvale zbavili, počítejte s tím, že léčba bude trvat několik měsíců. Mykózu můžete považovat za vyléčenou až když vám vyroste zcela nový nehet.

Jakým způsobem bojujete proti plísni na nehtech?

Zdroj: HealthLine, NationalNailFungus, NCCIH

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus