Dejte sbohem bradavicím: Pomocnou ruku může podat vlaštovičník nebo česnek

Bradavice a kuří oka dokáží pěkně potrápit, a to i na velmi dlouhou dobu. Naštěstí existuje jednoduchý přírodní způsob, jak s nimi rychle zatočit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bradavice i kuří oka jsou nepříjemné a vleklé kožní obtíže způsobené buď viry nebo vlastní vinou, například těsnou obuví. Jak vysvětluje zdravotní sestra Debra Sullivan, Ph.D., kuří oka i bradavice mohou zmizet i samy, ale většinou to trvá velmi dlouhou dobu. Je možné využít konvenční léčbu prostředky z lékárny nebo podstoupit zákrok u kožního lékaře či chirurga. Další variantou je přírodní léčba. 

Bradavice a kuří oka

Bradavice a kuří oka jsou neškodné výrůstky na kůži. Bradavice jsou způsobeny infekcí lidským papilomavirem (HPV), mohou se objevit prakticky kdekoliv na těle a jsou nakažlivé. Kuří oka vznikají působením tlaku, nejčastěji se objevují na chodidlech z důvodu nevhodné obuvi (malé, úzké nebo z bot na vysokém podpatku). 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mezi běžné způsoby léčby bradavic i kuřích ok patří chemický peeling, chirurgický zákrok, zmrazení a odstranění laserem, ale tyto zákroky mohou být nákladné a většina z nich způsobuje podráždění kůže. Další možností je vyzkoušet přírodní domácí prostředky proti bradavicím a kuřím okům.

Domácí prostředky proti bradavicím a kuřím okům

Proti bradavicím i kuřím okům můžete použít mnoho přírodních a domácích prostředků, mezi něž patří například:

  • vlaštovičník
  • citrusové slupky
  • šťáva z citrónu
  • jablečný ocet
  • pampeliška
  • ananas
  • cibule
  • česnek
iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek proti bradavicím a kuřím okům

Jedním z nejúčinnějších prostředků proti bradavicím a kuřím okům je právě výše zmiňovaný česnek. Alicin, klíčová složka česneku, má totiž antimikrobiální účinky a je často studován pro své antivirové a imunomodulační vlastnosti. Obě tyto vlastnosti pomáhají v boji proti kožním problémům jako jsou bradavice a kuří oka.

Jak použít česnek na bradavice a kuří oka

Chcete-li léčit bradavice česnekem, rozdrťte 1 stroužek a smíchejte ho s vodou. Naneste na bradavici a překryjte obvazem. Opakujte denně po dobu tří až čtyř týdnů. Bradavice i kuří oka můžete také potřít česnekovou šťávou nebo stroužkem. Dejte si však pozor, ať se česnek nedostane na zdravou kůži kolem kuřích ok a bradavic a hlavně na porušenou či podrážděnou kůži, může ji ještě více podráždit.

Jaké další účinné přírodní recepty znáte?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články