Dvěma vlašskými ořechy pro okamžitou úlevu. Proto je spousta lidí nosí po kapsách –⁠ už žádný stres

Obyčejné vlašské ořechy jsou prospěšné i bez toho, abyste je museli jíst. V těžkých situacích si stačí 2 vzít do ruky a chvíli s nimi pracovat. Okamžitě se vám uleví.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každodenní stres zažívá v dnešní uspěchané době velká část populace, a to především z důvodu pracovního presu. Vnitřní napětí a stres často vzniká také ve chvílích, kdy člověk neposlouchá svůj vnitřní hlas a nevěnuje pozornost svým potřebám. Pro zachování duševního, ale i fyzického zdraví je nezbytné se stresem pracovat a naučit se ho odbourávat. Můžete k tomu využít mnoho relaxačních a meditačních metod, pohybu a cvičení, ale dle terapeutky Debry Rose Wilson, Ph.D. je velmi účinným a rychlým způsobem také akupresura.

Akupresura při napětí a stresu

Při akupresuře se využívá vyvíjení tlaku na různá aktivní místa, pomocí kterých je vyvolána reflexní odpověď jinde v těle. Stisknutím správných bodů můžete nastolit duševní rovnováhu a zlepšit celkové zdraví. Dle orientální medicíny je energie ukrytá v plicích, mysl v srdci, duch v játrech, vůle ve slezině a touha dosáhnout cíle v ledvinách. Reflexní dráhy těchto vnitřních orgánů jsou spojené i s tlakovými body na rukách. Jejich stlačení tak může ovlivnit právě psychiku a zmírnit stres a napětí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skořápky vlašských ořechů mají ideální tvar pro masírování a efektivní aktivování mnoha tlakových bodů. Během masírování dlaně vlašskými ořechy vyvíjíte tlak na správná místa, která ovlivní vaše napětí a frustraci.

Masáž dlaní vlašskými ořechy

  • Vezměte do dlaně jeden nebo dva celé vlašské ořechy ve skořápce.
  • Začněte na aktivním bodě umístěném na hraně zápěstí s dlaní, v linii mezi prsteníčkem a malíčkem. Masírování tohoto místa pomáhá mírnit úzkost, ovlivňuje nespavost a bušení srdce.
  • Ořechy v tomto bodě mírně přitlačte dlaní druhé ruky a provádějte malé krouživé pohyby.
  • Poté přesuňte ořechy o něco níže až na zápěstí do prohlubně mezi šlachami a opět jimi jemně kružte. Tento bod pomáhá s regulací emocí.
  • Přemístěte ořechy do dlaně až k masité části pod palcem, v linii mezi prostředníčkem a ukazováčkem. Tento akupresurní bod pomáhá snižovat stres a napětí. Ořechy můžete krouživými pohyby přemístit až na hřbet ruky na místo mezi palcem a ukazováčkem.
  • Poté promněte ořechy krouživými pohyby v celých dlaních.

Jakou akupresurní techniku využíváte k odbourávání stresu?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Plchová

Zobrazit další články