Neuvěřitelné výhody masírování prstů | JakZdravě.cz

Masírujte si prsty po dobu jedné minuty a zažijte zdravotní nirvánu. Každý jeden prst pomůže odstranit jiný problém

V tradiční čínské medicíně jsou určité části těla spojeny s určitými orgány. Platí to i o prstech na rukou. Vyzkoušejte, jak funguje tento typ masáže.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O čínské medicíně se ví, že je na vysoké úrovni. Bohužel v mnoha zemích ještě není moc dobře zavedená. A právě čínská medicína doporučuje pravidelné masírování prstů, které si můžete v pohodě udělat sami. Denní minutová masáž vám dokáže zajistit pohodlí v průběhu celého dne. Hodně lidí si myslí, že masírování má jedinou výhodu, a to, že se budou cítit v tu chvíli pohodlně. Ale není tomu tak.
Výhody masírování prstů

Podle čínské medicíny je každá část těla spojena s určitým orgánem. A to platí i pro prsty. Možná tomu nebudete věřit, ale každý prst je spojený s nějakým orgánem v těle. Takže pokud si budete masírovat prsty, můžete zlepšit stav toho určitého orgánu. A samozřejmě, také vám to bude i příjemné.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Palec

Podle čínské medicíny je palec na ruce odpovědný za plíce a srdce. Pokud se vám zvýší tlak, můžete ho pomocí masáže palce vrátit zase do normálu. Také se pomocí masáže tohoto prstu zbavíte bolesti.

Ukazováčky

Tyto prsty jsou spojeny s trávicím ústrojím, a také s případnými bolestmi břicha. Takže pokud vás často trápí tyto bolesti, nebo se třeba cítíte těžce a nafoukle, stačí si jednou za den promasírovat ukazováčky. Problémy by měly do pár dnů odeznít.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Prostředníček

Prostředníček je spojený s krevním oběhem. Když se u vás objeví nevolnosti, závratě nebo nespavost, zkuste si masírovat prostředníček. Potíže by se měly alespoň zmírnit, při nejlepším úplně vymizet.

Prsteníček

Prsteníček je spojený primárně s naší náladou. Jestli se u vás objeví úzkosti nebo deprese, můžete tento prst zkusit namasírovat. Pomocí jeho masáže můžete také zlepšit svůj lymfatický systém, který je zodpovědný za vyplavení škodlivých a toxických látek z těla ven.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Malíček

Masáž tohoto prstu může zlepšit funkci ledvin, a také zmírnit bolesti hlavy. Čínská medicína říká, že masáž malíčků snižuje bolest, a pokud chcete zhubnout, zkuste si masírovat levý malíček.

Zdroj: Irest

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby