Mátová mast porazí nachlazení za jednu noc. Její příprava zabere 10 minut a v lednici vydrží měsíce

Nemusíte si kupovat drahé léky, abyste se co nejrychleji zotavili z nepříjemného nachlazení. Tato přírodní mast vám poskytne úlevu již během jednoho dne.

Mátová mast v kelímku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nachlazení je velmi nepříjemný problém, se kterým se většina lidí potýká zejména během chladných měsíců – pokud jste jej zažili i vy, pravděpodobně sami víte, jak snadno vám dokáže narušit váš každodenní život. Abyste se jej zbavili, nemusíte si však neustále kupovat drahé komerční prostředky z lékáren. Podle doktorky Kerry Boyle vám totiž mnohem lépe pomůže síla této mátové masti, jejíž příprava vám nezabere více než 10 minut. S nachlazením vám ovšem pomůže již během jedné noci a v lednici vydrží měsíce. 

Mátová mast 

Během zimních měsíců se lékárny plní stovkami pacientů, kteří požadují komerční prostředky proti nepříjemnému nachlazení. Jedná se ale o problém, se kterým vám dokáže pomoci mnohem lépe samotná síla přírody. Mnoho lidí se i proto v současné době začíná čím dál více uchylovat k alternativním způsobům léčby, a to zejména pomocí prostředků, které působí zcela přirozeně, ale zároveň velmi účinně. Níže jsme proto pro vás připravili recept na mátovou mast, která vám pomůže problém hravě vyřešit. 

Jedná se o účinnou domácí směs, která se maže na hrudník a která vám pomůže ulevit od nepříjemného nachlazení již během jednoho dne. Máta totiž díky obsaženým sloučeninám disponuje řadou užitečných zdravotních přínosů, včetně léčby dráždivého kašle, bolesti v krku, slabosti a překrvení hrudníku. Samotná příprava masti je velmi jednoduchá – nezabere vám déle než 10 minut, a navíc je minimálně stejně účinná, jako ta zakoupená. 

Příprava léčivé směsi 

Domácí mátová mast vám pomůže zmírnit nepříjemné příznaky nachlazení již během jednoho dne – kromě toho se jedná o účinný prostředek proti křečím v kloubech a svalech. Pokud vám tedy zbyde navíc, můžete si ji večer natřít na bolavá místa a ulevit si tak od dalších problémů. Jde o přírodní směs, která postrádá jakékoliv vedlejší účinky. Její aplikace je proto zcela bezpečná naprosto pro každého. K její přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1/2 šálku kokosového oleje
  • 1/2 šálku olivového oleje
  • 3 polévkové lžíce strouhaného včelího vosku
  • 20 kapek esenciálního oleje z máty peprné
  • 20 kapek eukalyptového esenciálního oleje
  • (nezapomeňte také na vhodnou nádobu, ve které budete mast uchovávat)
iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile získáte všechny potřebné ingredience, můžete se vrhnout do jednoduché přípravy. Ta vypadá následovně: Nejprve rozpusťte vosk (například v mikrovlnné troubě nebo nad ohněm), poté přidejte olivový a kokosový olej a všechny ingredience dobře promíchejte. Jakmile směs trochu vychladne, přidejte do ní mátový a eukalyptový olej, opět vše zamíchejte a přelijte do nádoby. Až budete chtít mast použít, naneste ji na hrudník nebo krk a nechte působit zhruba 15 minut. Účinky pocítíte téměř ihned.

Jedná se o skvělý přírodní způsob, jak se zbavit nepříjemného nachlazení po domácku a zcela přirozeně. Mentol obsažený v mátě dokonale zmírňuje příznaky problému a esenciální oleje účinně zklidňují přetížené dýchací orgány. Sami budete překvapeni, až pocítíte, jak účinně působí – k drahým přípravkům v lékárnách určených pro léčbu nachlazení se pak pravděpodobně již nikdy nevrátíte. 

Jak se tato léčivá mast osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Dámské boty, které budou v roce 2023 nejmódnější
Události247
Události247
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě
VědaŽivě
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem
adbz
adbz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti