Babičky tomu říkali černé zlato: Jen tableta denně zlepší trávení, zničí vyrážky a pomůže na bolest

Mumio je ne nadarmo nazývané černým zlatem. Je totiž skutečně mocným přírodním doplňkem, který může přinést řadu zdravotních přínosů.

mumio i Zdroj fotografie: Vahe Martirosyan / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
                   

Mumio, často nazývané černé zlato, je přírodní látka s neuvěřitelně dlouhou historií používání v tradiční medicíně, zejména v oblastech Střední Asie a východní Evropy. Tento pryskyřičný minerál je ceněný pro své široké spektrum zdravotních přínosů, od lepšího zažívání po zmírnění bolestí či kožních problémů.

Mumio: Černé zlato přírody

Mumio je organicko-minerální látka, která se nachází ve skalních trhlinách vysokohorských oblastí. Skládá se z rozložených rostlin, mikroorganismů a minerálů. Je bohaté na huminové kyseliny, fulvokyseliny, aminokyseliny, vitamíny a minerály. Výsledky vědeckých a klinických výzkumů mumia prokázaly jeho pozitivní vliv na onemocnění dýchacích cest, papilomatózy hrtanu a zánětů, zlomenin kostí, osteomyelitidy, popálenin a kožních onemocnění.

Mumio zlepšuje trávení a ulevuje od bolesti

Mumio obsahuje enzymy a bioaktivní látky, které mohou podpořit trávení tím, že zlepšují rozklad potravy a vstřebávání živin. Působí také jako prebiotikum, podporuje růst prospěšných bakterií ve střevech, což může pomoci při zažívacích problémech, jako je nadýmání a zácpa. Podobně funguje také lněné semínko, které jsme na JakZdravě doporučovali již dříve.

mumio iZdroj fotografie: SnarkleBadger / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Mumio se používá i ve formě prášku nebo pasty. Obojí se dá rozpustit ve vodě.

Mumio má také silné protizánětlivé účinky, které mohou pomoci zmírnit kožní vyrážky, akné a další zánětlivá onemocnění kůže. Navíc obsahuje látky, které mohou působit jako přírodní analgetikum, což znamená, že pomáhá zmírnit bolest. A v neposlední řadě podporuje regeneraci tkání a může urychlit hojení ran a zánětů.

akupresura nohou

Akupresurní body na nohou stačí jen zmáčknout: Reflexní terapie pomůže s trávením i bolestí

Jak užívat mumio

Nejčastější formou je mumio ve formě tablet. Doporučuje se užívat jednu tabletu denně, ideálně ráno na lačný žaludek a zapít jej dostatečným množstvím vody. Je však dostupné i ve formě pasty, která se může smíchat s vodou nebo mlékem. Pro léčbu kožních problémů lze mumio smíchat s vodou a aplikovat přímo na postiženou oblast.

Jaké jsou vaše zkušenosti s mumiem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články