Starodávný protijed na nachlazení, kašel i chřipku. Do 24 hodin zabije všechny bakterie a viry

Nestačí žít v bublině a mydlit si ruce antibakteriálním mýdlem. Tento způsob života ničí vaše zdraví. Imunitu je třeba podpořit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud žijete ve sterilním prostředí, které neobsahuje pomalu žádnou částečku mikrobu či viru, vaše imunita není odolná. Projeví se to tehdy, jakmile udeří podzimní období spojené s nachlazením a chřipkou. Stačí jít do obchodu či do kolektivu a jste nemocní. Pamatujte si, že nepřiměřená čistota a dezinfekce tam, kde není třeba, není pro naše tělo vhodná. Pokud už vás ale nějaké to nachlazení postihlo, prozradíme vám několik způsobů, jak si pomoci bez návštěvy lékárny. 

Oreganový olej nejen nádherně voní

Vynikající, ale i úžasně voňavý oreganový olej má antivirové, antibakteriální i protizánětlivé vlastnosti. Díky nim se stává vhodným bojovníkem při nachlazení, ale i chřipce. Pomáhá při správném dýchání, ulevuje bolestem břicha, podporuje trávení a stimuluje odtok žluči. Pokud si jej natřete na nosní dutiny, uleví se vám a v noci budete lépe dýchat. Nebo nakapejte několik kapek do aromalampy po dobu spánku. A pokud vás bolí v krku, použijte pár kapek oleje se lžičkou soli, které smícháte ve sklenici teplé vody a několikrát denně si vykloktáte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Výplach nosu pomůže

K tomuto kroku je potřeba koupit nosní konvičku, která vám pomůže při vyplachování nosu. Její použití vypadá nebezpečně a drasticky, ale věřte, že díky ní můžete zkrátit dobu nachlazení o několik dní. Smíchejte do ní teplou a mírně slanou vodu. Můžete také v jakékoliv lékárně koupit speciální roztok k tomuto použití. Odstraníte tak mnoho choroboplodných zárodků a hlenů. 

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Voňavý a velmi chutný zázvor

Jistě všichni známe kořen zázvoru. Pokud přemýšlíte, jak jej využít, zkuste čaj. Kousek zázvoru koupíte za pár korun a na čaj vám vystačí jeden centimetr kořene. Oloupejte ho, nastrouhejte a zalijte horkou vodou. Nápoj vám pomůže při nevolnostech, bolestech žaludku, ale také dokáže okamžitě snížit horečku a ulevit od kašle a rýmy. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Eukalyptový éterický olej

Tento úžasně vonící olej má široké využití. Můžete jej při nachlazení natřít kolem nosu či na dutiny a uleví se vám, ucpaný nos vás již nebude trápit. Ale pozor u dětí, na obličej jim ho raději nedávejte. V takovém případě spíše zvolte aromalampu nebo hrnec. Stačí do hrnce nalít vodu, nechat ji povařit, nakapat několik kapek oleje a hrnec i s obsahem uložit k posteli vašeho potomka.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dopřejte si česnekovou polévku

Česnek má antibakteriální a antivirové vlastnosti. Působí jako takové přírodní antibiotikum, takže pokud cítíte, že na vás něco leze nebo jste již nachlazení, uvařte si pořádně silnou česnekovou polévku. Nezapomínejte na mrkev a celer. Nepoužívejte umělé bujony, ty vám imunitu nepodpoří. Česneková polévka vám navíc může pomoci uvolňovat hleny z dýchacích cest.

iZdroj fotografie: Freepik

Léčba pomocí mokrých ponožek

Možná jste se mírně vyděsili, ale tento způsob je důkladně prověřený a efektivní. Stačí, když jedny bavlněné ponožky namočíte do ledové vody, oblečete si je na nohy, a následně na ně natáhněte ještě dvoje, vlněné nebo jiné, ale silné ponožky. Tento způsob je dobrý využít na noc. Krevní cévy se stáhnou a pošlou živiny ostatním životně důležitým orgánům. 

Zdroj: Bustle

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr