Expertka na výživu objevila nápoj, který účinně zpomaluje stárnutí. Veřejnosti je běžně dostupný

Pokud chcete zpomalit proces stárnutí a neutrácet přitom velké peníze za krémy proti vráskám, existuje jednoduché řešení. Je chutné a zcela běžně dostupné.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý z nás prochází přirozeným procesem stárnutí. A mnoho z nás také hledá způsoby, jak tento proces zpomalit. Víme, že cvičení, zdravá strava a dostatek kvalitního spánku nám v tomto boji pomáhají. Specialistka na výživu a zakladatelka projektu Go Wellness Courtney D’Angelo ale tvrdí, že nejlepším pomocníkem proti stárnutí je nápoj, který má téměř každý z nás doma.

Nápoj proti stárnutí

Je jedním z nejzdravějších nápojů na světě. Nápojem, který zrychluje metabolismus, snižuje riziko některých druhů rakoviny, zlepšuje kognitivní funkce a zpomaluje proces stárnutí, je zelený čaj. Tento nápoj se ve východní části světa hojně využívá už 5 000 let. Západ ale objevil jeho skvělé účinky až relativně nedávno.

iZdroj fotografie: Pixabay

Zelený čaj je plný antioxidantů, které mají řadu příznivých zdravotních účinků, mezi něž patří podpora imunitního systému (prevence nemocí), snižování zánětů, stimulace tvorby kolagenu, což napomáhá tomu, aby pleť vypadala mladší,“ říká D’Angelo.

Více antioxidantů než jiné čaje

Mnoho druhů čaje obsahuje zdraví prospěšné látky, které proces stárnutí příznivě ovlivňují. Ale zelený čaj obsahuje vysoké množství specifického typu antioxidantů zvaných polyfenoly, které jsou známé tím, že pomáhají v boji proti různým nemocem, jako jsou srdeční choroby a cukrovka. Podle přehledu publikovaného v časopise Nutrients obsahuje zelený čaj nejvyšší množství polyfenolů ze všech ostatních čajů, přičemž asi 30 % z něj tvoří polyfenolové antioxidanty.

iZdroj fotografie: Pixabay

Má zelený čaj nějaké negativní vedlejší účinky?

Zelený čaj je velmi prospěšný nejen díky tomu, že příznivě působí proti stárnutí, ale také kvůli všem svým ostatním zdraví prospěšným účinkům. Pokud byste ale měli tendenci to s ním přehánět, mějte se na pozoru. I tento čaj obsahuje kofein. A příliš mnoho kofeinu může způsobit jiné zdravotní obtíže. Mezi ně patří například nespavost, úzkost či problémy s trávením. Mějte tedy na paměti staré dobré „všeho s mírou“ a držte se v doporučeném rozmezí dvou až pěti šálků denně.

Jak často pijete zelený čaj?

Zdroj: EatThis

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články