Zatočte se zpomalováním metabolismu | JakZdravě.cz

Jak odemknout cesty ke zrychlení metabolismu v kterémkoliv věku? Vysněná postava je vám celou dobu na dosah

Rychlost metabolismu určuje, jakým tempem vaše tělo dokáže spalovat kalorie. To má zásadní vliv mimo jiné na způsob vašeho hubnutí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud je vám přes 40 let, ale stravujete se stále stejně jako ve 20 letech, velice pravděpodobně začnete přibírat na váze. Po přesažení věku 25 let se metabolismus člověka přirozeně zpomaluje. Metabolismus je proces, při kterém vaše tělo přeměňuje to, co jíte a pijete, na energii. Jaké jsou způsoby, díky kterým můžete zabránit zpomalování metabolismu?
Pravidelné cvičení

Když je vám více než 40 let, není moc dobré upřednostňovat sezení a málo se pohybovat. Začněte pravidelně cvičit, a do svého tréninku zařaďte i posilování. Díky tomu budete nejen hubnout, ale také nabírat svalovou hmotu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jídlo každý den ve stejnou dobu

Jestliže začnete jíst každý den ve stejnou dobu, vaše tělo si na to za chvilku zvykne. No a vás pak nebude přes den honit mlsná a budete mít svůj denní příjem kalorií více pod kontrolou.

Žádné zbytečné hladovění

Věděli jste, že když najednou místo svojí každodenní dávky jídla začnete hladovět, spíš vám to uškodí? Hladovění totiž paradoxně taky zpomaluje metabolismus, takže budete hubnout pomaleji.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Je třeba dostatek tekutin

Říká se, že denně by měl člověk vypít 8 sklenic vody. Pokud totiž máte nedostatečný příjem tekutin, váš metabolismus se postupem času začne snižovat. Dopřejte svému tělu dostatek hydratace a vypijte klidně i více než 8 sklenic vody denně.

Žádný alkohol

Asi jste už slyšeli o tom, že alkohol obsahuje prázdné kalorie, které zabraňují hubnutí. Navíc větší množství alkoholu brání játrům spalovat tuky.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Velice důležitý je vápník

Vápník je minerál, který je spojený s metabolismem. Najdete ho v mléčných výroObsahují ho mléčné výrobky, které v sobě mají syrovátku a kasein, což jsou bílkoviny, které napomáhají budovat a ochraňovat svaly.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Čím více spánku, tím lépe

Pokud se vám podaří přes noc spát více než 7 hodin, je to jedině dobře. Dostatek spánku totiž pomáhá udržet pod kontrolou hormony, které regulují hlad. V opačném případě se může stát, že vás celý den budou přepadat chutě na sladké a mastné potraviny.

Zdroj: Stewardtoday

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů