Bojujte s nachlazením jako naši předci. Magický nápoj s kapkou whisky uleví od bolesti kloubů a zprůchodní ucpaný nos raz dva

Nachlazení a rýma je snad to nejotravnější, co může člověka potkat. Věda však potvrzuje, že při nemoci vám může pomoci obyčejná whisky s dalšími přísady.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zní vám popíjení whisky při nachlazení mnohem lépe než nekonečné smrkání a konzumace horkého čaje? Podívejte se na tento zázračný nápoj, který si můžete udělat sami doma a pomůže vám s rychlejším vyléčením. Obsahuje především whisky, med, horkou vodu a citronovou šťávu. Že vás účinky těchto ingrediencí namíchaných dohromady dokáží podstatně osvobodit od rýmy a kýchání, potvrzuje i sama věda. 
Jednoduchý léčivý nápoj s whisky, který dokáže připravit i začínající barman

Díky své jednoduchosti dokáže tento nápoj připravit i začínající barman a zvládnete to i vy. Vyžaduje totiž pouze smíchání dvou lžic dobré whisky se lžící medu, dvěma lžičkami citronové šťávy a hrnkem vroucí vody. Veškeré přísady v tomto horkém nápoji silně účinkují proti příznakům nachlazení. Podívejte se, jak vám jednotlivé přísady ulehčí od škrábání v krku a neklidného spaní s plným nosem. Ale nezapomeňte, pokud užíváte nějaké léky, raději se poraďte s lékařem. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Whisky vám pomůže rychleji usnout

Když vaše tělo trpí bolestí, alkohol vám od ní vždy dokáže ulevit. To je přesně důvod, proč některé volně prodejné léky obsahují až deset procent alkoholu. Whisky přimíchaná do tohoto léčivého nápoje by vám tak například měla pomoci rychleji usnout. Dávejte si však pozor, alkohol sice pomáhá s rychlejším spaním, ale má negativní vliv na jeho kvalitu. Vědci potvrzují, že lidé, kteří si před tím, než usnou, dopřejí například džus s vodkou, mají ve srovnání s abstinenty dvakrát horší kvalitu odpočinku. 

Horká voda a pára pomáhají k správnému prokrvení

Vařící voda v tomto koktejlu dokáže s trochou hřebíčku a skořice dodat nápoji ten správný hřejivý efekt. To zdaleka není dobré pouze pro zahřátí vašich prochladlých dlaní, ale pro celý váš organismus. Výsledky nedávného výzkumu odhalily, že popíjení horkých tekutin dokáže vaše tělo správně prokrvit a snížit tak nadměrné množství krve v některých oblastech. Odborníci také uvedli, že je obzvláště účinné vdechovat horkou páru. Takže teď už také budete vědět, k čemu slouží parní sauna. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Citronová šťáva dokáže snížit množství produkovaného hlenu

Odborníci uvádějí citronovou šťávu jako ingredienci, která dokáže snížit množství produkovaného hlenu, čímž následně uvolňuje ucpané dýchací cesty. Dále by také při boji s nachlazením či nějakou jinou infekcí měla být právě kyselost citronů ta látka, která dokáže odbourat nepřátelské bakterie. Ovšem nejde v první řadě o práci vitaminu C, který je ve šťávě obsažený, podle odborníku totiž nejsou v žádném případě vitamíny tím, co prospívá tělu při nachlazení. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Med zásobuje vaše tělo potřebnými antioxidanty

Lžíce tohoto sladkého přípravku nejenže chutná skvěle, ale navíc svými obsaženými látkami dokáže působit proti kašli. Vědci zjistili, že dvě lžičky medu před spaním dokáží odlehčit dětem od nadměrného kašlání. Med také zásobuje vaše tělo potřebnými antioxidanty, což vám následně pomůže v boji proti zánětům. Některé studie dokonce přišly s názory, že konzumace medu dokáže okamžitě zvýšit antioxidační aktivitu. 

Zdroj: Mic

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Předchozí generace si s vráskami poradily i bez drahých krémů. Narovnejte svou tvář domácími technikami
Události247
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli
adbz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní