V létě dělá prakticky každý spoustu banálních chyb v péči o vlasy, kterými se mohou nenávratně poškodit

Vlasy jsou důležité téměř pro každého. Někdo říká, že je to povrchní. Avšak přeci jen je pro celkový dojem podstatné, jestli máte na hlavě zničené, nebo zdravé vlasy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoliv máte ty nejlepší geny na světě, co se vašich vlasů týče, můžete si je při nesprávné péči docela dost poničit. Obzvláště v létě je běžné, že v péči o vlasy můžete udělat spousty chyb. Nesprávný přístup k vašim vlasům může nejen poškodit vlasy samotné, ale také váš celkový vzhled a sebevědomí. Proto se můžete níže dočíst o pěti nejběžnějších chybách, kterých se dá v létě dopustit.

Používání zimního šamponu

V létě je přirozené, že se vlasy rychleji ušpiní a zamastí. Vliv na to má prach, teplo či větší míra pocení. Šampón určený k používání v zimě si tedy nemá šanci poradit se všemi problémy, které s sebou letní období přináší. Měli byste tedy upřednostnit šampon, který se spíše než na hydrataci zaměřuje na hloubkové čištění.

Výrobky zatěžující vlasy

Vyživující a regenerační kondicionéry jsou super věc, ale v létě byste je neměli používat při každém mytí. Jinak si zaděláváte na zplihlé a rychle se mastící vlasy. Lepší bude si zvolit výrobky, které vaše vlasy vyživí, ale jejich struktura bude celkově lehčí. Ideálně si vybírejte typy určené pro objem.

iZdroj fotografie: Unsplash

Oleje a gely na vlasy

Pokud máte možnost, zkuste se jim v létě vyhnout. Gelové a olejové výrobky vaše vlasy zbytečně zatíží, budou je táhnout dolů a navíc se na ně rychle bude lepit prach. Zkuste je nahradit bezoplachovými kondicionéry s UV ochranou, které většinou bývají ve spreji. To je pro vaše vlasy výhodnější, protože je nebudou tolik zatěžovat na rozdíl od těžkých olejů.

Pěny a laky

Vlasy, na nichž je nanesena pěna či lak, mohou po setkání s vodou vypadat slepeně. Vzhledem k tomu, že se v létě snadno zpotíte, se jim raději vyhněte obloukem. Pěnu můžete nahradit sprejem, jenž vám zvedne objem u kořínků. Lak naopak vyměňte za modelovací sprej pro fixaci, který má v sobě zabudovanou ochranu proti vlhkosti.

iZdroj fotografie: Unsplash

Fénování vlasů

V létě není dobrý nápad jen tak používat fén k většímu objemu. Letní období je samo o sobě dost teplé a takto svou pokožku na hlavě zbytečně přehříváte. Dobrým tipem pro objemnější vlasy je nanést na ně suchý šampon a následně je rozčesat kartáčem s přírodními štětinami. Vaše vlasy budou vypadat svěžejší a jejich objem jim déle vydrží.

Zdroj: Beauty Glimps

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Pes vyl na hlubokou jámu a odmítal se odsud hnout. Když se kolemjdoucí podíval dovnitř, zděsil se a ihned vyrazil na záchrannou akci
Události247
Události247
Vánoce bez bramborového salátu? I to je možné. Brzy má totiž ve velkém zdražit potravina, která je pro jeho výrobu nezbytná
VědaŽivě
VědaŽivě
Zajímá vás ekologie a dlouhodobá udržitelnost civilizace? Čerpejte informace z ověřených zdrojů
adbz
adbz
Sedáky v kuchyni vám umožní snížit teplotu v místnosti