Počáteční projevy Alzheimerovy choroby se objevují v jakémkoli věku. První fáze je nenápadná, neprojevuje se jen zapomínáním

Alzheimerova choroba je onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a člověk ztrácí paměť. Je to velice závažné onemocnění.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ztráta paměti, která nepříjemně narušuje každodenní život, může být častým příznakem Alzheimerovy choroby nebo i jiné demence. Alzheimerova choroba je nemoc, která způsobuje pomalý pokles paměti, myšlení a uvažování. My jsme pro vás sepsali několik varovných příznaků, podle kterých můžete Alzheimerovu chorobu odhalit zavčas.
Ztráta paměti

Ztráta paměti je jedním z nejčastějších příznaků Alzheimerovy choroby. Z počátku je to zapomínání na nedávno získané informace. Mezi další patří zapomínání různých důležitých dat nebo událostí, pokládání stále stejných otázek a spoléhání se na rodinné příslušníky, kteří pacientům pomohou s věcmi, které dříve zvládali sami.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Problém při plánování nebo řešení problémů

Lidé, kteří žijí s demencí, mohou zaznamenat změny ve své schopnosti vypracovat nebo dodržovat nějaký plán. Mohou mít také problém dodržovat přesné množství ingrediencí v nějakém receptu nebo třeba s nekontrolovatelným utrácením.

Obtížné plnění zadaných úkolů

Lidé, kteří trpí Alzheimerovou chorobou, často obtížně plní každodenní úkoly. Někdy mají dokonce problém zajet na známé místo, protože začnou mít pocit, že to tam vůbec neznají. Také najednou zapomenou pravidla nějaké hry.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zmatky v čase

Lidé trpící touhle chorobou mohou ztratit přehled o datech nebo dokonce i ročních obdobích. Mohou mít problém pochopit, co se kdy děje. Někdy zapomínají, kde jsou nebo jak se tam dostali.

Problémy se zrakem

I problémy se zrakem mohou být spojeny s Alzheimerovou chorobou. To může vést k potížím s rovnováhou nebo se čtením. Také se začnou objevovat problémy s odhadováním vzdálenosti a určováním barev nebo kontrastu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Začnete mít potíže s vyjadřováním

Lidé, kteří již nějakou dobu žijí s Alzheimerovou chorobou, mohou mít problém soustředit se na konverzaci nebo se dokonce do nějaké zapojit. Mohou se zastavit uprostřed rozhovoru a potom nemají tušení, jak pokračovat. Mohou začít používat nesprávná jména různých předmětů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Změny nálad a osobnosti

U lidí, kteří touhle chorobou trpí, můžete zpozorovat změny nálad nebo osobnosti. Mohou být zmatení, podezřívaví, v depresi, v úzkosti nebo dokonce ve strachu. Přestávají se setkávat s přáteli a rodinou, protože je ze všeho podezírají.

Zdroj: Alz

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně