Klíčové věci o vašem zdraví, které se vám vaše ruce snaží sdělit. Nepodceňujte je a začněte problémy řešit včas

Když máte nějaký problém, příznaky vám může ukázat jakákoliv část těla, dokonce i ruce a prsty. Neměli byste je podceňovat, raději potíže začněte řešit dřív, než bude pozdě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý asi zná ten pocit, kdy mu mravenčí ruka. Chvíle, kdy máte pocit, že se vaše ruka stala necitlivou, je opravdu nepříjemná. Tento pocit může být dočasný, důsledek normální únavy, ale také může jít o nějaký vážnější zdravotní problém. Zde je proto pár informací, které vám pomohou pochopit, co se vám vaše tělo snaží říct, když vás začne brnět ruka.
Běžná únava

Když začnete zvedat různé těžké předměty a zápěstím kroutíte do nepřirozených poloh, zvyšujete tlak na nervy, které jsou umístěny blízko kůže. Z tohoto důvodu vás začnou brnět povrchy prstů. Zajistěte si dostatek spánku a odpočinku a dopřejte si pořádnou masáž prstů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nedostatek vitamínů

Nedostatek určitých vitamínů, jako jsou vitamíny E, B1, B6 a B12, může často způsobit mravenčení v prstech levé ruky nebo v levé noze. Měli byste začít pracovat na obnovení rovnováhy vitamínů v těle. Raději se poraďte s odborníkem, než něco začnete podnikat sami.

Poškození páteře

Problémy s páteří o sobě dávají vědět zejména brněním malíčku levé ruky. Je to důsledkem přílišného tlaku na nervy a poškození nervů. Snažte si protahovat záda tak často, jak jen to je možné. Pomoci vám může jóga, gymnastika nebo plavání. Zkuste se vyhýbat práci v sedě.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Syndrom karpálního tunelu

Syndrom karpálního tunelu se často projevuje brněním palce, ukazováčku a prostředníčku. Kvůli určitým činnostem, které provádíte znovu a znovu, mohou šlachy nabobtnat a způsobit necitlivost ruky. Jednoduchá gymnastika a protažení kloubů může pomoci.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Cukrovka

Jedním z prvních příznaků cukrovky je pocit mravenčení, který putuje od nohou až k částem paží. Děje se to proto, že se snižuje tok krve do určitých oblastí. Diabetes 1. typu se léčí pomocí inzulínu. Diabetes 2. typu je spojována se špatnou životosprávou.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Předchozí generace si s vráskami poradily i bez drahých krémů. Narovnejte svou tvář domácími technikami
Události247
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli
adbz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní