Jakmile zjistíte k čemu slouží kukuřičné vlásky, nikdy je nevyhodíte. Tuto chybu jste dělali celý život

Asi i vy společně se zeleným kukuřičným stonkem vyhazujete také kukuřičné vlásky. My vám teď prozradíme, proč to v zájmu svého vlastního zdraví nedělat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnes si ukážeme, jak mohou vlásky, vlákna, respektive nitky z kukuřice (nebo jakkoliv tomu doma říkáte), prospět vašemu zdraví. Pomalu ale jistě vstupujeme do hlavní sezóny kukuřice, a kromě velké dobroty, kterou kukuřice bezesporu je, se její vlásky považují za velice důležitou léčivou část kukuřice. Není to tak dlouho, co jsem tyto vlásky vyhazovala taky, ale potom jsem se dozvěděla, jak moc pomáhají.

Největší zdravotní výhody kukuřičných vlásků

  • Zabraňují ledvinovým kamenům – máte příznaky ledvinového kamene nebo je má někdo z vašich blízkých? Čaj z kukuřičných vlásků je ten správný lék, který byste měli začít užívat. Pomáhá správnému toku moči a tím zabraňuje vzniku ledvinových kamenů.
  • Pomáhá při srážení krve – kukuřičné vlásky jsou velmi bohaté na vitamín K. To je jeden z hlavních vitamínů, který pomáhá při srážení krve.
  • Ovládá hladinu cukru v krvi i vysoký cholesterol – opět napomáhá čaj z kukuřičných vlásků.
  • Skvělý lék na zánět močového měchýře – kukuřičné vlásky mají močopudné vlastnosti. Pomáhají vyplavovat přebytečné toxiny z těla ven.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak připravit čaj a tinkturu z kukuřičných vlásků

Kukuřičné vlásky omyjte a vařte ve vodě. Během vaření můžete přidat citronovou šťávu nebo nakrájené citrony. Dejte pryč z ohně a nechte vychladnout. Po celý den čaj popíjejte. Pijte tři až čtyři šálky denně po dobu několika týdnů. POZOR! Těhotné ženy by tento čaj vůbec neměly pít. Až příště půjdete kupovat kukuřici, nevyhazujte tyto vlásky, udělají vašemu tělu opravdu dobře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebo si můžete připravit léčivou tinkturu. Na tu budete potřebovat 6 lžic kukuřičných vlásků, které zalijete dvěma deci vodky a necháte vylouhovat 14 dní. Potom jen přecedíte přes plátno a užíváte dvakrát denně čajovou lžičku.

Zdroj: Ngoperanews

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články