Co ráno nejíst a nepít, aby rapidně nevyskočila hladina cukru v krvi nehledě na váš věk

Na lačný žaludek se musí opatrně, co se stravy týče. Prudké skoky hladiny cukru v krvi mohou vaše tělo velmi negativně ovlivnit, a dokonce zapříčinit bezdůvodné pocity hladu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří lidé mají problém s tím, že chtějí neustále jíst. A neví, jak se tomuto problému mají vyhnout nebo co jej způsobuje. Odborníci došli k závěru, že za tyto stavy mohou skoky hladiny cukru v krvi způsobené špatně zvolenou ranní stravou. Kvůli nim může člověk změnit svou váhu až o 9 kilogramů ročně, aniž by to mohl ovlivnit. Kromě kolísající hladiny glukózy vám také hrozí vznik žaludečních problémů. Proto vám představíme potraviny, které byste po ránu konzumovat neměli.

Voda

Říká se, že ráno byste měli pro nastartování těla vypít sklenici vody. Co už se bohužel zapomíná zdůraznit, je fakt, že se musí jednat o vodu s pokojovou teplotou. Pokud po ránu vypijete příliš studenou vodu, můžete si zadělat na střevní potíže. Příliš horká voda naopak způsobuje popálení žaludku.

Káva

Pokud kávu vypijete na lačný žaludek, zvýšíte tím kyselost žaludku, což může způsobit nevolnost a pálení žáhy. Zvláště lidem, kterým byl diagnostikován syndrom dráždivého tračníku, se důrazně nedoporučuje pití kávy na prázdný žaludek. Nápoj totiž v tomto případě může způsobit zvýšené nadýmání a křeče.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jogurty

Na jogurtu konzumovaném ke snídani opravdu nenajdete žádný pozitivní vliv pro vaše tělo. Jedná se o fermentovaný mléčný výrobek, který vám naopak spíše uškodí. Jeho kyselost po ránu dokáže zničit všechny prospěšné bakterie nacházející se v žaludku.

Chléb

Nejen chléb, ale celkově moučné výrobky vám ráno příliš neprospějí. Spíše povedou k obezitě. Rychlé sacharidy vám v žaludku nezůstanou, ale způsobí silné uvolňování glukózy a inzulínu. Když k tomu přičtete cukr, který se do chleba přidává, vznikne velmi nebezpečná kombinace.

iZdroj fotografie: Pixabay

Maso

Pokud máte své tělo rádi, vzdejte se konzumace masa na prázdný žaludek. K jeho trávení potřebuje tělo hodně energie. Jenomže kde ji vezmete, když je váš žaludek na mizině? Maso a ostatní bílkoviny si nechejte raději k obědu či alespoň na svačinu, kdy už budete po prvním jídle dne.

iZdroj fotografie: Unsplash

Džusy

Džusy byste ráno rovněž rozhodně pít neměli. Není v nich obsažena žádná vláknina. Naopak se jedná o čistý extrakt, který okamžitě pronikne do slinivky. Jejich kyselost navíc může způsobit nepříjemné pálení žáhy.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články