Očistí střeva s konečníkem od hlenů, stolice, parazitů a toxinů. Jde o nejlepší způsob, jak se vyhnout různým onemocněním

Zbavte své tělo škodlivých a nepotřebných látek pomocí tohoto jednoduchého receptu. Speciální kúra pročistí jak vaše střeva, tak také konečník a celý trávicí trakt.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naše tělo je téměř dokonale naprogramovaná schránka, kde všechno souvisí se vším a jednotlivé části těla na sebe perfektně navazují. To samé platí také v trávicím traktu, který je naprosto samostatný a zvládá se postarat jak o přijímání, tak i zpracování potravy, a poté o likvidaci přebytečných či škodlivých látek. Občas se však stane, že i tento systém může být „přehlcen“ a potřebuje pomoci s drobným pročištěním a detoxikací. Domácí postup je klinicky ověřen lékařem Charles Patrick Davis, MD, PhD.

Když se potraviny začnou usazovat

To, že střevním traktem člověka projde za život i několik tun potravin, je relativně známým faktem. Málokdo však ví také to, že ve střevech velmi snadno může docházet k takzvanému dlouhodobému zadržování některých složek. To znamená, že střeva téměř nikdy nejsou, a ani nebudou zcela prázdná, a vždy v nich malá část potravy zůstane. Nejedná se však pouze o potravinové složky, snadno se zde zaseknou a nahromadí také toxiny a jiné škodlivé látky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ty poté zbytečně zaplňují prostor, který slouží k průchodu potravinové hmoty a celá detoxikace, která je tělu přirozená, se zpomalí, nebo dokonce úplně pozastaví. Je proto důležité alespoň jednou za čas svému tělu mírně pomoci, a to formou cílené očisty, která tělo zbaví nahromaděných škodlivin, a napomůže také odstranit ze střevních stěn nánosy usazených látek.

Toxiny, které se dostanou kamkoliv

Tyto nánosy však nepostihují pouze střeva, ale celý trávící trakt včetně konečníku. Vysvětlení je zcela jednoduché. Usazené potraviny se začnou rozkládat a oddělovat prospěšné látky od těch škodlivých. Ty se však místo vyplavení z těla začnou hromadit a snadno se mohou dostat do všech částí žaludku, jater, střev a konečníku. Tam se poté přichytí a nedělají nic jiného než škodu a zbytečnou paseku. V tu chvíli je pročištění střev naprosto zásadní pro vaše zdraví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na počátku se totiž takové toxiny příliš neprojevují, když se ale nahromadí větší množství, brzy to na svém těle poznáte. Vaše trávení bude horší, mohou vás pronásledovat žaludeční potíže, zvracení, nevolnosti, průjmy, nebo naopak nepříjemné zácpy. Také můžete být náchylnější k nemocem a snadno podlehnete jiným, tentokrát však vnějším virům a bakteriím.

Potíže spojené s přemnožením toxinů

Pokud se tedy ve vašem těle přemnoží bakterie a nebezpečné toxiny, vaše tělo to začne pociťovat, a také vám to dá dostatečně jasně najevo. Kromě střevních potíží se můžete připravit i na nesprávnou funkci metabolismu, vlivem čehož dochází k výkyvům váhy, problémům s cukrovkou, ke kožním potížím nebo k vypadávání vlasů a oslabí nehtů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čekat vás toho ale může i mnohem víc. Každé tělo je jiné, a také reakce na vnitřní potíže se mohou zásadně lišit. A i když máte to štěstí, že průběh problémů je mírný, doporučujeme organismus pročistit, a to poměrně zásadně. Nemusíte se však bát žádných radikálních diet ani podobných metod. Bohatě vám postačí pouze jedna, běžně dostupná látka.

Hotový zázrak v podobě lněné mouky

Ačkoliv se to nezdá, i obyčejná lněná mouka v tomto případě pomůže více, než si myslíte. Obsahuje totiž hned celé množství čistících, antibakteriálních a detoxikačních látek, které z těla dokážou vyhnat i pevně zakořeněné toxiny a bakterie. Stačí pouze dodržovat pitný režim a vyhnout se zásadně nezdravým a škodlivým potravinám.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud však chcete své tělo detoxikovat, zkuste si nastavit očistnou kúru v délce 21 dnů. Během té doby stačí, když budete míchat lněnou mouku s kefírem. Tyto dvě potraviny v jednom totiž dokážou hotové divy a vaše střeva budou opět čistá a zdravá. Pokud navíc přidáte i vlákninu obsažnou v zelenině a ovoci, dostanete do svého těla vitamíny potřebné na vnitřní rekonvalescenci.

21denní očistní kúra pro trávicí trakt:

  • 1. – 7. den – smíchejte 1 lžíci lněné mouky nebo rozemletých lněných semen se 100 ml kefíru
  • 7. – 14. den – smíchejte 2 lžíce lněné mouky nebo rozemletých lněných semen se 100 ml kefíru
  • 14. – 12. den – smíchejte 3 lžíce lněné mouky nebo rozemletých lněných semen se 150 ml kefíru

Zdroj: SteptoHealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články