Odstraňte ledvinové kameny bez bolesti a nutnosti návštěvy doktora: Připravte si některý z 6 zázračných nápojů

Ledvinové kameny jsou palčivý problém, který přináší řadu komplikací. Bojujte s nimi zvýšením příjmu tekutin a pro lepší účinek využijte i těchto přísad.

Ledvinové kameny a jak se jich zbavit i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve snaze o odstranění ledvinových kamenů je klíčová hydratace. Jak říká doktor Sri Sivalingam, MD, když nepijete dostatek tekutin, vaše ledviny produkují méně moči, díky čemuž se vaše moč stává koncentrovanější a častěji se tvoří ledvinové kameny. Tekutina vyplavuje toxiny a napomáhá tak pohybu kamenů a písku přes vaše močové cesty. Samotná voda je pro hydrataci dostačující, přidáním některých přísad však můžete její účinek zvýšit. Než začnete s užíváním některého z níže uvedených domácích nápojů, poraďte se se svým lékařem.

Citronová šťáva

Citrony obsahují citrát, což je chemická látka, která zabraňuje tvorbě vápenatých kamenů. Citrát může také rozbít větší kousky kamene na menší části, což jim umožňuje snadněji projít. Citronová šťáva má řadu dalších zdravotních výhod. Například brzdí růst bakterií a poskytuje vitamín C.

Bazalková šťáva

Bazalka obsahuje kyselinu octovou, která pomáhá odbourávat ledvinové kameny a snižuje bolest. V bazalkové šťávě jsou antioxidanty a protizánětlivé látky a může pomoci udržovat zdraví ledvin. Použijte čerstvé nebo sušené listy bazalky k přípravě čaje a pijte jej několikrát denně. Čerstvou bazalku můžete také odšťavnit nebo přidat do smoothie. Bazalkovou šťávu byste neměli používat déle než 6 týdnů v kuse. Delší používání může vést k nízké hladině cukru v krvi, nízkému krevnímu tlaku a zvýšenému krvácení.

Bazalka napomáhá odtsraňovat močové kameny iZdroj fotografie: Depositphotos

Šťáva z řapíkatého celeru

Celerová šťáva odstraňuje toxiny, které přispívají k tvorbě ledvinových kamenů. Rozmixujte stonek s vodou a pijte šťávu po celý den. Je močopudná, takže napomáhá vyplavit ledvinové kameny. Tuto směs byste neměli pít, pokud máte poruchu srážlivosti krve, nízký krevní tlak nebo plánovanou operaci, ale ani tehdy, jestliže užíváte sedativa, léky zvyšující citlivost na slunce, lithium a léky obsahující účinnou látku levotyroxin.

Šťáva z granátového jablka

Šťáva z granátového jablka se používá ke zlepšení celkové funkce ledvin. Vyplaví kameny a další toxiny z vašeho těla. Je nabitá antioxidanty, které pomáhají udržovat ledviny zdravé a může hrát roli v prevenci vzniku dalších kamenů. Šťávu z granátového jablka byste neměli pít, pokud užíváte léky na krevní tlak, léky na játra či léky obsahující účinnou látku rosuvastatin.

Granátové jablko jako významná pomoc při léčbě močového kamene iZdroj fotografie: Depositphotos

Jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje také kyselinu octovou. Jak už jsme zmínili, kyselina octová pomáhá rozpouštět ledvinové kameny. Kromě proplachování ledvin může jablečný ocet pomoci zmírnit bolest způsobenou kameny. Přidejte 2 polévkové lžíce jablečného octa do sklenice s vodou. Tuto směs pijte během dne. Neměli byste konzumovat více než jednu sklenici této směsi denně. Při požití většího množství může jablečný ocet vést k nízké hladině draslíku a osteoporóze. Tuto směs byste neměli pít, pokud užíváte inzulín, digoxin nebo diuretika.

Šťáva z přesličky

Přeslička rolní zvyšuje průtok moči, čímž pomáhá snáze vyplavit ledvinové kameny. Má antibakteriální a antioxidační vlastnosti, které napomáhají zdraví močového ústrojí. Přesličku byste neměli používat déle než 6 týdnů v kuse. Jinak hrozí nebezpečí snížené hladiny vitamínů B a ztráty draslíku. Rostlina obsahuje nikotin, proto se nedoporučuje dětem, těhotným a kojícím ženám. Přesličku byste neměli používat také tehdy, pokud užíváte lithium, diuretika nebo léky na srdce. Nedoporučuje se, pokud máte cukrovku, nízkou hladinu draslíku nebo thiaminu.

Co vám pomáhá porazit ledvinové kameny?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články