O tomto orgánu mnoho lidí neví: Ne nadarmo je nazýván bodem štěstí

Ne každý o tomto orgánu ví. Leží za hrudní kostí a jeho funkce i velikost se během života mění. Posiluje imunitní systém a pomáhá odstraňovat negativní energii pryč z těla.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Svůj bod štěstí si nosí každý v sobě. Konkrétně ho můžete najít, když si najdete začátek hrudní kosti. U prohlubně mezi klíčními kostmi se nachází brzlík. Z lékařského pohledu se jedná o lymfatickou žlázu, jejíž funkce se v průběhu života velice zajímavě mění. Skládá se ze dvou laloků a leží za hrudní kostí v blízkosti srdce. Během života nedochází pouze ke změně funkce brzlíku, ale také jeho velikosti. Posiluje imunitní systém a bývá někdy považován za energetický bod mezi mozkem a tělem. Zkuste ho zaktivovat.

Brzlík a jeho vývoj

Když se člověk narodí, brzlík plní roli přípravy těla na příjem mateřského mléka. Později se také podílí na vývoji pohlavních žláz. Ovšem jeho hlavním úkolem je produkce T-lymfocytů. Jedná se o určitý typ bílých krvinek, které jsou nezbytné pro správný průběh imunitní reakce. Tudíž je jasné, proč brzlík hraje tak důležitou roli v imunitním systému. T-lymfocyty totiž pomáhají tělu rozpoznávat a ničit bakterie či viry, které daný organismus napadnou. Dokážou také zaregistrovat nádorové bujení.

Nejen, že funkce brzlíku se postupem času mění. Kromě toho dochází také ke změně jeho velikosti. Největší velikosti dosahuje brzlík během dospívání, někdy také bývá uváděno kolem 10. roku života. Poté začne pomalu zanikat. Mizí totiž lymfatická tkáň a zůstává pouze tkáň tvořená pojivovými vlákny a tukem. Postupně se brzlík značně zmenšuje, ale pozůstatky zůstávají do stáří. Je do značné míry stále záhadou, jak v pozdějším věku funguje či zda si organismus musí vystačit s tím, co získal v dětství.

iZdroj fotografie: Uživatel LearnAnatomy / Creative Commons / CC BY

Aktivace bodu štěstí

Brzlík je někdy také nazýván bodem štěstí. Tento název vychází ze zjištění, že kromě posilování imunitního systému má svou funkci i při odstraňování negativní energie pryč z těla. Má vliv na celkovou pohodu organismu. Někdy je brzlík považován za energetický most mezi mozkem a tělem. A právě proto se může v období, ve kterém je organismus zatížen velkým stresem, brzlík zmenšovat. Což následně vede ke snížení celkové energie.

Tak či tak to vypadá, že je vhodné o tuto oblast pečovat, aby mohl brzlík sloužit co nejdéle a nejlépe. Bývají doporučovány masáže v oblasti brzlíku, které by měly pomoci ke zvýšení pozitivních vibrací v těle. Pokud máte chuť podpořit svůj imunitní systém jinak než doplňky stravy, můžete vyzkoušet reflexní masáže. Kdy právě jedním z bodů je takzvaná zóna brzlíku, která leží pod prvním článkem ukazováčku na nohou. Zde je vhodné prstem lehce podebrat kloub. Můžete vyzkoušet obě rady, nic vás to nestojí.

Jak pečujete o svůj orgán štěstí vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články