Jedná se o pouhé připomenutí, nikoli náhradu za běžné poskytnutí zdravotní péče, kterou vám může dát pouze lékař. S každým zdravotním problémem je třeba se na něj obrátit.
Příběh pojednává o uznávaném biochemikovi, který na počátku dvacátého století věřil, že jakýkoliv nádor nalezený v těle lze vyléčit pomocí narušení přívodu energie do daného nádoru. Tento objev zná pouze malé procento lidí, protože výzkumy byly před veřejností skryty. Odborníci tento způsob léčby brali za nebezpečný a nesmyslný. V dnešní době je tomu však jinak.
Jak tomu je, a kdy byla příčina objevena
Příčina onemocnění rakovinou byla objevena již před rokem 1923. Následně v roce 1931 obdržel uznávaný biochemik Otto Warburg Nobelovu cenu. V té době prozradil, že rakovinné bujení úzce souvisí s nefyziologickým způsobem života. To znamená, že příčina je shledána ve stravě, která nám okyseluje organismus, k čemuž se úzce pojí i fyzická neaktivita. V takovém případě se v těle tvoří kyselé prostředí slabě zásobované kyslíkem.
Vysvětlil, že kyselé prostředí dokáže z postižených buněk vytlačit důležitý kyslík. A pokud je ho tam nedostatek, tvoří se kyselé prostředí. Jestliže je tedy tělo překyselené, a to dlouhodobě, organismu chybí kyslík, a podléhá vzniku rakoviny. Otto Warburg prokázal, že jakmile odebereme do určité doby zdravé buňce 30 % kyslíku, může vzniknout za pouhé dva dny rakovinné bujení. Vznikají nádory, které k přežití kyslík nepotřebují a daří jim naopak ve špatných podmínkách.
Nádor a jeho tkáně jsou kyselé, zdravé jsou zásadité
Veškeré formy nádoru splňují dvě známé základní podmínky, jako je kyselost v krvi a hypoxie způsobená nedostatkem kyslíku, který je přenášen k buňkám. Vědec zjistil, že nádorové buňky neumí získat kyslík, a také v něm nemohou přežívat. Právě bez kyslíku a s větším množstvím glukózy se jim daří a mohou růst. Můžeme tedy nádor chápat jako obranný mechanismus, který využije naše zdravé buňky k tomu, aby přežil v kyselém prostředí.
Aby bylo tělo člověka zdravé a nádor neměl možnost vzniknout, musíte udržet buňky v zásaditém prostředí bohatém na kyslík. Jedině tak mohou buňky správně fungovat a neohrožovat vás. Pamatujte si tedy úvahu Otto Warburga, že nádorové buňky přežívají a dokonale se množí pouze v kyselém prostředí chudém na kyslík.
Při léčbě se spoléháme na chemoterapii
Pokud nás takové neštěstí potká, spoléháme na chemoterapii. Jenže tento způsob léčby dokáže organismus natolik okyselit, že tělo sahá do svých rezerv, aby dokázalo neutralizovat kyselost. A pokud to nezvládne, léčba není úspěšná. V takových situacích tělo vyčerpává vápník, hořčík a draslík. Tyto minerální látky se vyskytují v kostech, zubech, ale i ve vlasech a nehtech. Proto se během léčby mnohdy stává, že lidé přicházejí o vlasy či nehty.
Udržujte si v těle správné pH a dopřejte si alespoň 60 % (nejlépe však 80 %) zásadotvorných potravin. Mezi ně patří veškerá syrová zelenina, čistá voda, citrony, obiloviny, luštěniny, mandle, ale také bílé maso. Naopak se obloukem vyhýbejte bílému cukru, nadměrnému množství bílé mouky, alkoholu, tabáku, margarínům a průmyslově zpracovaným potravinám. Nezapomínejte na pravidelný spánek a dostatek pohybu v jakémkoliv počasí.
Pečujete o své tělo i vy a zajímáte se o výše zmíněné téma?