Tajemství nestárnoucí krásy japonských žen odhaleno. Jedna sklenka vody na prázdný žaludek omladí pleť až o 10 let

Japonské ženy jsou po celém světě známy svou specifickou krásou, kterou ovšem samy podporují různými specifickými způsoby. Jedním z nich je však zcela jednoduchá metoda.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná jste si již všimli specifickou krásu a vzhledové prvky, které byly dány do vínku právě japonským a asiatským ženám. Přestože z části svou zásluhu jistě nesou geny, není to celé pouze o tom. Tyto ženy jsou totiž známé také pro svůj přísný režim a jistou péči, kterou si pravidelně dopřávají. Mezi různé tradiční zkrášlovací kúry a metody však patří také jedna, na pohled zcela obyčejná, avšak skutečně má něco do sebe. Oč se jedná a v čem vám pomůže? Tyto otázky zodpověděla mimo jiné také odbornice na výživu a lékařství Jenny Hills.

Proč je hydratace důležitá

I když je tato informace poměrně hodně známá, není na škodu si ji občas připomenout, jak se přece říká, opakování je matka moudrosti. Takže co se vody v lidském těle týče, tvoří jeho podstatnou a skutečně nepřehlédnutelnou část. Především se jedná o poměrně důležitou složku krve, ale také i orgánů, svalů a dalších částí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aby ji však naše tělo nezadržovalo a mohlo s ní náležitě pracovat, potřebuje tuto složku pravidelně doplňovat, aby nedocházelo k jejímu nedostatku. Ten se obecně nazývá dehydratace a nepříjemně se může podepsat na celém těle, a to doslova od kořínků vlasů, až po palce na nohou. Povadlá pokožka, křehká kůže, lámavé vlasy nebo tvorba vrásek, to vše a spousta dalších jevů je s dehydratací spojených.

Metoda japonských žen

O japonských ženách je známo, že jejich krása není falešná a že tyto ženy o sebe řádně pečují, aby jí dosáhly. K jejich každodenním rutinám patří především řádná hygiena, studená voda, různé druhy cvičení, ale také i taková na pohled drobnost, jakou je správná hydratace. Ta však dokáže mnohem více, než se může zdát.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejde však pouze o samotné pití vody, ale také o to, jakým způsobem. Japonské ženy totiž dodržují rituál, při kterém každé ráno vypijí pohár vlažné čisté vody na lačný žaludek. Co však pravidelné opakovaní této činnosti může tělu přinést? Rozhodně budete překvapeni, na co vše má tento rituál účinek.

Únavu nahradí svěžest

První dny po tom, co začnete pít pohár vody na lačný žaludek budete moci pocítit první účinky. Jimi bude absence únavy a pocitové „vyšťavenosti“, kterou nahradí svěžest a lehkost, se kterou bude vaše tělo vstávat, ale i fungovat v průběhu dne. Je tomu tak proto, že se celý váš organismus lépe detoxikuje a nezatěžují vás tak zbytečné nebo škodlivé látky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celkové zlepšení metabolismu

Dalším bodem, na kterém se ranní užívání vody odrazí, je také metabolismus jako takový. Ten se touto formou po ránu nastartuje a bude moci okamžitě začít se svou prací. Budete tak mnohem lépe spalovat přijaté tuky a nakládat s jejich hodnotami. Nemusí vás tak již trápit častý pocit hladu a zároveň tak budete také účinně hubnout.

Zabraňuje pálení žáhy

Přestože se jedná o hůře vysvětlitelný jev, mnoho lidí si po vyzkoušení této ranní rutiny pochvalovalo fakt, že je již poté nepálila žáha po snídani či jiném jídle. Ať už je tomu ale jak chce, jedná se přece o výhodu, která rozhodně není k zahození a mnoha lidem tak podstatně zlepší celý den. Pálení žáhy totiž není nic příjemného a těžce se s tímto jevem bojuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zlepšuje vzhled pokožky a pleti

Pravidelná ranní hydratace těla se okamžitě podepíše také na celkovém vzhledu pokožky a pleti. Ta se tak pročistí, vyhladí, zjemní ale také zpevní a bude podpořena její přirozená flexibilita. Také se hydratovaná pleť lépe prokrví a podpoří se tvorba kolagenu a nových buněk, což bude mít za výsledek celkové omlazení pleti.

Podpoří se zdraví a růst vlasů

Stejně jako na pokožku a pleť má hydratace těla také výrazný vliv na stav a vzhled vlasů. Ty se tak díky této zcela jednoduché rutině stanou pevnější, hustější a omezí se jejich maštění, podráždění vlasové pokožky a tvorba lupů. Vlasy budou také lesklejší a nabydou celkově zdravější a bujnější dojem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sníží se riziko zánětů

Stejně jako má poctivá každodenní hydratace těla vliv na jeho detoxikaci, podílí se také na odstraňování závažnějších bakterií, virů a infekcí, které v těle mohou být usazeny. Jedná se zejména o záněty močových cest, které jsou velmi nepříjemné a umí potrápit skutečně dlouho. Omezí se také záněty jater a také potenciální záněty ledvin.

Jaký je váš denní pitný režim a co si myslíte o jednom poháru vody na lačný žaludek?

Zdroj: Brightside, NDTV, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění