Panákem whiskey proti nachlazení a rýmě. Ve spojení s medem a citrónem urychlí léčbu až o několik dní

Nachlazení nebývá nic příjemného a člověk se snaží dělat vše proto, aby jej rychle přešlo. Jednou takovou vychytávkou při léčbě může být i domácí nápoj s whisky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pití whisky zní daleko lépe než představa držení kapesníku u nosu, že? Někdy si ovšem vaše tělo může dovolit provozovat obě věci najednou. A to právě v momentě, kdy jste nachlazení, a toužíte po nějaké úlevě v jakékoliv podobě. Vyzkoušejte tento speciální čaj, a určitě se vám hned udělá lépe, jelikož zmírňuje ucpaný nos a rýmu, a přitom výborně chutná, radí odborník J. Keith Fisher, M.D.

Jak si tento čaj můžete připravit

Budete potřebovat:

  • Dvě polévkové lžíce whisky
  • Jednu lžíci medu
  • Dvě čajové lžičky citronové šťávy
  • Hrnek
  • Vroucí vodu
  • Varnou konvici
iZdroj fotografie: Freepik

Tento recept je tak jednoduchý, že ho snad ani nemusíme popisovat. Stačí vám jen smíchat všechny ingredience dohromady v hrnku, zalít horkou vodou a máte hotovo. Kromě toho, že vám pomůže s příznaky nemoci, vás mimo jiné také může rychleji uspat, což určitě oceníte. Spánek je přeci při léčbě zásadní. Jen si dávejte pozor, abyste alkohol nekombinovali s léky, to už byste se nemuseli probudit.

Ingredience jsou velmi účinné

Whisky

Obecně je známo, že když vás bolí tělo, tak právě správná dávka alkoholu vám může pomoci k uvolnění. Proto mnoho volně prodejných léků obsahuje tuto složku, což možná ani nevíte. Některé kapky mají jeho obsah dokonce až 10 %. Whisky v tomto čaji vám pomůže zrelaxovat a rychleji díky němu usnete. To platí ale jen v momentě, kdy to s ní moc nepřeženete.

iZdroj fotografie: Freepik

Pokud byste si dali až moc, mohl by vám alkohol paradoxně zhoršit kvalitu spánku, tudíž je zde množství skutečně zásadní. Na toto téma byl proveden výzkum a zjistilo se, že lidé, jež užili před spaním alkohol, měli horší spánek oproti druhé, abstinenční skupině.

Vroucí voda

Horkou vodu není potřeba nijak extra objasňovat. Je jasné, že když se nachladíte, tak nejvíc oceníte dobrý zdroj tepla. Kromě toho, že se zahřejete zevnitř, vám pořádný šálek tohoto čaje zahřeje i ruce, a to právě díky horké vodě. Zároveň zkuste i čichat k teplým výparům z hrnku, uvolníte svůj nos rychleji.

iZdroj fotografie: Freepik

Citronová šťáva

Citronová šťáva redukuje a ředí hleny, což je velká pomoc, když se snažíte zbavit ucpaných dýchacích cest. Kyselost citronů navíc pomáhá tělu v boji s infekcí. Možná jste čekali, že zde bude zmíněn i zdroj vitamínu C. Ale upřímně, neexistují žádné vědecké důkazy, které by říkaly, že tento vitamín pomáhá proti nachlazení.

Med

Mimo to, že dodá tekutině tu správnou sladkou chuť, působí med i na uklidnění kašle. Výzkumníci zjistili, že dvě lžíce medu před spaním pomáhají dětem ke zmírnění kašle. Je to dobré doporučení, co jim můžete dát jako náhradu za čaj s whisky, navíc se nebudou v noci budit kvůli potřebě jít na záchod.

iZdroj fotografie: Freepik

Med také pomáhá vyzbrojit tělo dávkou antioxidantů. K čemu je to dobré? Budete lépe připraveni na boj se zánětem, který vaší nemoc způsobuje. Opět i zde byla provedena studie, která odhalila, že konzumace medu okamžitě dvojnásobně zvyšuje tvorbu antioxidantů i u dospělých.

Zdroj: Mic, Greatist, Healthline, Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články