Jak na vbočený palec z pohodlí domova: Bobkový list, levandulový olej a solná koupel

Vbočený palec je nepříjemný problém, který může velmi snadno narušit váš každodenní život. Pokud se s ním potýkáte i vy, můžete vyzkoušet domácí léčbu.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Vbočený palec může nepříjemně ovlivnit váš každodenní život. Ve většině případů se jedná o bouli na straně palce, která je důsledkem abnormality kostí chodidla – a to v takové míře, že způsobuje naklánění palce k druhému prstu. Obecně je tento problém pode lékařky Elaine K. Luo považován za velmi bolestivý a může vést k rozvoji mnoha dalších problémů nebo dokonce k trvalé deformaci chodidla. Naštěstí však můžete podniknut kroky, kterými se problému velmi snadno zbavíte, a to z pohodlí svého domova. 

Nejčastější příznaky a možné příčiny problému 

Většina lékařů považuje vznik vbočeného palce za geneticky podmíněný problém, neboť se jedná o důsledek chybné stavby nohy. Existují však i další faktory, které přispívají k jeho rozvoji, a to například ploché nohy, příliš pružné vazy a abnormální struktura kostí – podle některých názorů je však také možné, že k problému může docházet vlivem nošení nesprávné obuvi. Mezi nejčastější příznaky vbočeného palce patří: 

  • zarudlá a zanícená kůže na straně palce u nohy
  • natočení palce směrem k ostatním prstům na noze
  • silná kůže na spodní straně palce u nohy
  • mozoly na vedlejším prstu
  • bolest nohou, která může přetrvávat nebo přicházet a odcházet
  • potíže s pohybem palce u nohy

Bolest spojená s vbočeným palcem může také ztěžovat chůzi. Pokud vás tento problém ovlivňuje do takové míry, že bolest přetrvává, nedokážete najít boty, které by vám pohodlně seděly nebo s palcem nedokážete vůbec hýbat, raději navštivte lékaře. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Domácí léčba vbočeného palce 


Jelikož je vbočený palec poměrně častým onemocněním, někteří zastánci tradiční medicíny našli způsoby, jak se problému zbavit co nejrychleji, a to pomocí domácí léčby – přestože lze problém odstranit pomocí chirurgického zákroku, tento způsob léčby je pro vaše tělo mnohem přirozenější. Kromě toho je možné, že se po operaci problém objeví znova, neboť během zákroku dochází pouze k odstranění výrůstků, nikoliv příčin, za kterých vbočený palec vzniká. Přirozeně se jej můžete zbavit pomocí 3 snadných kroků: 

  • Krok 1: Každý večer před spaním naneste na kousek vaty levandulový olej a vmasírujte jej do dané oblasti (jedná se o skvělý prostředek s protizánětlivými vlastnostmi).
  • Krok 2: Dále si připravte misku s teplou vodou, přidejte dvě polévkové lžíce soli a ponořte do ní své nohy na 20 minut.
  • Krok 3: Každý večer nasypte 1 polévkovou lžíci nasekaných bobkových listů do 300 mililitrů vody a vařte je 5 minut v hrnci. Poté směs vložte do termosky, nechte ji vychladnout do rána, poté vývar sceďte a pijte po malých doušcích během celého dne. Takto postupujte po dobu 3 dnů, a po sedmi dnech kúru zopakujte.

Jak řešíte vbočený palec vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články