Náušnice mohou mít na vaše zdraví fatální dopady. Dbejte na správnou hygienu ušních dírek a vyhněte se komplikacím obloukem

Chystáte se změnit vizáž a vyměnit náušnice či piercingy, a najednou cítíte nepříjemný zápach. Nebojte, je to normální. Zde je důvod, proč tomu tak je a jak tomu zabránit.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Mnoho žen asi bude souhlasit s tím, že výběr náušnic či piercingů doladí, a nebo také úplně zničí celý vzhled. Na výběr je toho mnoho – cvočky, kruhy, těžké a dlouhé náušnice či jen obyčejné malé tečky. Každý šperk má své kouzlo a bez tohoto doplňku si někteří připadají stejně, jako by byli nazí. Někdo tyto doplňky miluje natolik, že si nechává udělat více dírek na piercingy. Jenže, jakmile se zahojí, mohou začít podivně zapáchat.

Čím je zápach piercingu způsoben?

Důvodů existuje několik, ale tím hlavním je nahromadění mrtvých buněk v propíchnutých otvorech. Pokud máte oblíbené piercingy a nosíte je dlouho bez toho, aniž byste je vyměnili, je velice pravděpodobné, že se okolo dírky začnou hromadit. To způsobuje nepříjemný zápach.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Lidé, kteří si náušnice a piercingy pravidelně mění, se s tímto problémem setkávají méně často než ti, kteří jsou věrní jednomu kousku. Odér se od osoby k osobě liší. Zatímco někoho vůbec netrápí, jiný na to vyloženě trpí. Naštěstí existuje několik jednoduchých kroků, jak se tohoto problému jednou provždy zbavit.

Dbejte na správnou čistotu piercingu

Vaše kůže u uší vylučuje mastnotu, kterou nazýváme ušní maz. Ten se začne mísit s mrtvými buňkami a v piercingu dojde k nahromadění obou věcí. Vytváří se tím skvělé prostředí pro růst bakterií, a to vede k již zmíněnému zápachu. I přesto, že se piercingy vyměnit nechystáte, pravidelně je sundávejte a omývejte teplou vodou s mýdlem. Výhodou je, že žádný speciální prostředek na to nepotřebujete. Jestliže jste již došli do bodu, kdy vaše uši smrdí, tak je jednoduše pořádně vydrhněte taky (ale samozřejmě opatrně).

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vždy dbejte na pečlivý výběr šperků

Máte opravdu mnoho možností, co si do uší můžete dát. Jenomže například takové cvočky mohou dost snadno způsobit, že se mrtvé buňky zaseknou uvnitř vaší dírky a způsobí vám ušní infekci. Není zde totiž žádný prostor pro pohyb, takže se v místě začnou množit bakterie, které nebudou mít, jak se dostat ven.

iZdroj fotografie: Unsplash

Vybírat byste si tedy měli takové šperky, kterými půjde volně pohybovat a umožní vaší pokožce správně dýchat. Zároveň se vyvarujte kovů, které by vám mohly způsobit nepříjemné alergické reakce. Pozor si určitě dávejte na nikl, ten totiž vyvolává reakce u mnoha lidí, a často způsobuje právě zanícení ucha a infekce.

Zdroj: Onlymyhealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články