Pár kapek ricinového oleje zatočí s artritidou a bolestmi kloubů jedou provždy. Uleví během chvilky a tělo vyživí i dalšími způsoby

Ricinový olej je známý především svými účinky na vlasy a pokožku. Má ovšem i jiné výhody pro různé části těla, a dokonce i antibakteriální vlastnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ricinový olej posiluje imunitní systém zvýšením počtu bílých krvinek, a tím bojuje proti infekcím. Je také prokázáno, že ricinový olej zvyšuje počet buněk T-11 a produkci lymfocytů v krvi. Tím tělo začne produkovat víte protilátek a zabije viry, houby, bakterie i rakovinné buňky. Ricinový olej však dokáže ještě mnohem víc. Pojďme se na jeho přínosy podívat.
Zlepšuje průtok krve i artritidu

Věděli jste, že ricinový olej také zlepšuje průtok krve, posiluje zdraví brzlíku a aktivuje lymfu? Lymfocyty jsou přirozenými bojovníky proti chorobám. Také ovlivňuje trávicí a oběhovou soustavu, a proto pomáhá při detoxikaci i zažívacích potížích. Ricinový olej je v tenkém střevě hydrolyzován pankreatickými enzymy. To vede k uvolňování glycerolu a kyseliny ricinoleové s dalšími prospěšnými metabolity.


iZdroj fotografie: Pixabay

Ricinový olej je známý také při léčbě artritidy a svými protizánětlivými vlastnostmi je ideálním masážním olejem pro úlevu od bolestí kloubů, nervových zánětů a bolestí svalů. Masáž ricinovým olejem, a následné použití speciální lahve s horkou vodou pomáhá při úlevě od bolesti. Ideální je tento proces opakovat dvakrát týdně. Pokud trpíte artritidou, zkuste postiženou oblast masírovat ricinovým olejem, a pak horkou vodou. Postup dodržujte alespoň týden. Bolest se jistě zmenší.

Ricinový olej použijte při zácpě

Ricinový olej je také vhodný jako projímadlo. Při perorálním podání se kyselina ricinoleová uvolní ve střevě a nastoupí její projímavý účinek. Teplo, které olej vytvoří, napomáhá procesu trávení a čistí systém tím, že podporuje správný pohyb střev. Olej je vhodný také při péči o vlasy. S jeho pomocí budou dlouhé, zdravé a lesklé. Ideální je používat ho při péči alespoň dvakrát v týdnu. Vaše vlasy budou rychleji růst a budou silnější, a dokonce bez lupů.


iZdroj fotografie: Pixabay

Na vlasy je vhodné smíchat jednu lžíci ricinového oleje s lžící olivového oleje. Potom do směsi přidejte šťávu z půlky citronu. Masku naneste na kořínky vlasů a nechte 30 minut působit. Poté opláchněte šamponem. Ricinový olej by měl zamezit také vypadávání vlasů. V tomto případě smíchejte ricinový a olivový olej v poměru 4 : 6 a aplikujte dvakrát týdně. Výsledky by se měly dostavit asi za dva měsíce pravidelného používání. Buďte tedy trpěliví.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Předchozí generace si s vráskami poradily i bez drahých krémů. Narovnejte svou tvář domácími technikami
Události247
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli
adbz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní