Pár kapek ricinového oleje zatočí s artritidou a bolestmi kloubů jedou provždy. Uleví během chvilky a tělo vyživí i dalšími způsoby

Ricinový olej je známý především svými účinky na vlasy a pokožku. Má ovšem i jiné výhody pro různé části těla, a dokonce i antibakteriální vlastnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ricinový olej posiluje imunitní systém zvýšením počtu bílých krvinek, a tím bojuje proti infekcím. Je také prokázáno, že ricinový olej zvyšuje počet buněk T-11 a produkci lymfocytů v krvi. Tím tělo začne produkovat víte protilátek a zabije viry, houby, bakterie i rakovinné buňky. Ricinový olej však dokáže ještě mnohem víc. Pojďme se na jeho přínosy podívat.

Zlepšuje průtok krve i artritidu

Věděli jste, že ricinový olej také zlepšuje průtok krve, posiluje zdraví brzlíku a aktivuje lymfu? Lymfocyty jsou přirozenými bojovníky proti chorobám. Také ovlivňuje trávicí a oběhovou soustavu, a proto pomáhá při detoxikaci i zažívacích potížích. Ricinový olej je v tenkém střevě hydrolyzován pankreatickými enzymy. To vede k uvolňování glycerolu a kyseliny ricinoleové s dalšími prospěšnými metabolity.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ricinový olej je známý také při léčbě artritidy a svými protizánětlivými vlastnostmi je ideálním masážním olejem pro úlevu od bolestí kloubů, nervových zánětů a bolestí svalů. Masáž ricinovým olejem, a následné použití speciální lahve s horkou vodou pomáhá při úlevě od bolesti. Ideální je tento proces opakovat dvakrát týdně. Pokud trpíte artritidou, zkuste postiženou oblast masírovat ricinovým olejem, a pak horkou vodou. Postup dodržujte alespoň týden. Bolest se jistě zmenší.

Ricinový olej použijte při zácpě

Ricinový olej je také vhodný jako projímadlo. Při perorálním podání se kyselina ricinoleová uvolní ve střevě a nastoupí její projímavý účinek. Teplo, které olej vytvoří, napomáhá procesu trávení a čistí systém tím, že podporuje správný pohyb střev. Olej je vhodný také při péči o vlasy. S jeho pomocí budou dlouhé, zdravé a lesklé. Ideální je používat ho při péči alespoň dvakrát v týdnu. Vaše vlasy budou rychleji růst a budou silnější, a dokonce bez lupů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na vlasy je vhodné smíchat jednu lžíci ricinového oleje s lžící olivového oleje. Potom do směsi přidejte šťávu z půlky citronu. Masku naneste na kořínky vlasů a nechte 30 minut působit. Poté opláchněte šamponem. Ricinový olej by měl zamezit také vypadávání vlasů. V tomto případě smíchejte ricinový a olivový olej v poměru 4 : 6 a aplikujte dvakrát týdně. Výsledky by se měly dostavit asi za dva měsíce pravidelného používání. Buďte tedy trpěliví.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Typy bot, které vždy dobře vypadají s mini šaty
Události247
Události247
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
VědaŽivě
VědaŽivě
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz
adbz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům