Zbavte se bradavic bez lékařského zákroku pomocí surovin, které máte doma. Už nikdy nebudou přítěží, zmizí raz dva

Každý z nás ví, co za potíže dokáže způsobit obyčejná bradavice. Umí pořádně potrápit, zvlášť když nechce zmizet. Naštěstí máme k dispozici přírodní zdroje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina z nás se alespoň občas trápí s různými kožními problémy, a mezi ně, bohužel, patří i bradavice. Tyto výrůstky jsou způsobeny lidským papilomavirem a jsou vcelku neškodné. Často se objevují na prstech nebo jinde na rukou. Jsou drsné na dotek, a tak jsou nejen nevzhledné, ale také nepohodlné. My pro vás máme několik způsobů, jak se jich můžete zbavit i bez kožního lékaře.

Med je velkým pomocníkem

Med může sloužit k mnoha zdravotním účelům a je to velká pochoutka. Možná jste ale nevěděli, že ho lze použít také k ošetření nevzhledných bradavic. Má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti a osvědčil se jako účinná ochrana proti infekcím. Když potřete bradavici medem, připravíte ji o všechen kyslík, a tím pádem postupem času zmizí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlepší je použít přírodní med přímo od včelaře, nikoli ten ze supermarketu. Na bradavici naneste silnou vrstvu medu a pomocí obvazu ji překryjte, tím zabraňte stékání medu. Nechte působit přes noc a aplikujte zábal tolikrát, kolikrát bude potřeba.

Teplá voda s mořskou solí

Tohle by vlastně mohl být ten nejjednodušší způsob, jak se zbavit bradavic. Je to účinná léčba, ale vyžaduje hodně trpělivosti, protože ji budete muset několikrát opakovat, dokud bradavice úplně nezmizí. Ohřejte vodu a nalijte ji do umývadla. Ke kontrole vody raději použijte teploměr, abyste se neopařili. Sůl rozpusťte ve vodě a bradavici do ní namočte. Pomocí pilníku na nehty seškrábejte odumřelé zbytky kůže. Musíte být trpěliví, protože tato léčba bude trvat minimálně 2 měsíce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ananas je také skvělý

Ananasová šťáva je obrovským spojencem při odstraňování bradavic. Je totiž velice kyselá a obsahuje enzym trávící bílkoviny – bromelain. Ten vám pomůže bradavice zničit. Namočte si vatový tamponek do ananasové šťávy a vyždímejte ho. Pak jej opatrně přiložte na bradavici a zabalte obvazem, aby držel na místě. Nechte působit 3 – 5 minut a opakujte až třikrát denně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pampelišku najdete všude

Pampelišky jsou asi nejznámějším plevelem, který začíná růst na jaře a pro své léčivé účinky se používá už hodně dlouho. Pomoci vám může i s bradavicemi, stačí je ošetřit pampeliškovým mlékem. Vyberte si pampelišky, které rostou na polích a nebyly postříkány žádnými chemikáliemi. Odtrhněte květinu ve spodní části, ale opatrně, aby stonek nebyl porušený. Mléko, které z něj poteče, přikládejte dvakrát denně na bradavici.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aloe vera je zázrak asi na všechno

Aloe má mnoho léčivých složek, které mají antivirové, antiseptické, a taky protizánětlivé účinky. Tyto složky pomáhají našemu imunitnímu systému bojovat s infekcemi. Aloe je také jedním z nejvyhledávanějších pomocníků proti bradavicím. Rozřízněte list z aloe vera a seškrábněte gel, který listy obsahují. Naneste ho na bradavici, přikryjte obvazem a nechte působit asi 10 minut. Pro úspěšné odstranění bradavice budete potřebovat zhruba 2 týdny trvající léčbu.

Zdroj: BrightsideMe

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům