Do týdne je po bolesti kloubů: Stačí 2 ingredience a přírodní lék je na světě

Pokud trpíte bolestmi kloubů nebo svalů, můžete využít některých doma vyrobených prostředků pro zmírnění příznaků. Účinky mohou být lepší než u produktů z lékárny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některé obyčejné přírodní suroviny v sobě ukrývají účinné látky, které mohou zmírnit citlivost a bolest kloubů a svalů. Současně nezpůsobují žádné vedlejší účinky a nejsou finančně nákladné. Bolesti kloubů a svalů řešte sami doma pouze tehdy, pokud je váš lékař seznámen s vašimi potížemi a nestanovil vážnou příčinu a jinou léčbu. Dle lékařky Alany Biggers, M.D. můžete přírodní léčbu využít například při nekomplikovaném podvrtnutí kotníku nebo při artritidě, pokud vám lékař doporučil doplnění léčby domácími prostředky.

Přírodní lék na bolavé klouby a svaly

Zmírnit bolest a dokonce i zánět může sůl. Jejím rozpuštěním v nosném oleji se sůl dobře aplikuje a lépe se vstřebá kůží až k hlubším vrstvám. Sůl prohřívá, uvolňuje svaly, extrahuje tělesné tekutiny hromadící se okolo zánětu, stimuluje krevní oběh a nabalí na sebe škodlivé látky, které posléze odvádí pryč.

Příprava domácího léku

K přípravě vám stačí pouze kvalitní olej a sůl. Olej může být jakýkoliv, například olivový nebo slunečnicový. Sůl je nejlepší himalájská. Smíchejte v uzavíratelné sklenici 20 lžic oleje s 10 lžícemi soli. Uskladněte alespoň na 2 dny při pokojové teplotě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Použití domácího léku

Nejprve se ujistěte, že je bolestivé místo bez narušené kožní bariéry, to znamená bez odřenin nebo vyrážek. Ráno aplikujte odleželý přípravek na potřebné místo, které poté řádně, ale jemně promasírujte. Zpočátku masírujte přibližně tři minuty, další dny můžete i déle. Po aplikaci léčivého prostředku si místo nemyjte, pouze utřete suchým ručníkem. Během týdne by mělo dojít k zmírnění příznaků a později mohou úplně odeznít. Při přetrvávání příznaků nebo dokonce jejich zhoršování vyhledejte lékaře.

Další přírodní prostředky

  • Bylinná mast – doma vyrobená mast může být stejně účinná jako běžně volně prodejné léky. Smíchejte skořici, nastrouhaný zázvor a sezamový olej. Masírujte směsí bolavé klouby a svaly.
  • Extrakt z vrbové kůry – přidejte do nosného oleje, například olivového, a aplikujte stejně jako předešlé prostředky.

Jaké prostředky používáte při bolesti kloubů a svalů?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Plchová

Zobrazit další články