Přírodní prostředek navrací až 97 % sluchu. Vyrobit ho je snadné, pak už jen kapat do uší po 2 kapkách

Ztráta sluchu nebo jeho oslabení je nejčastěji spojováno se stárnutím. Tento nepříjemný stav však lze v mnoha případech zvrátit, dokonce existují i přírodní způsoby.

ušní kapky i Zdroj fotografie: BCIT / Creative Commons / CC BY
                   

Problémy se sluchem jsou nejčastěji důsledkem stárnutí, ale v dnešní době jimi trpí stále více lidí. Jak vysvětluje zkušená lékařka Alana Biggers, M.D., ztráta sluchu výrazně zhoršuje vaši schopnost normálně fungovat ve světě a může vám do značné míry zkomplikovat život. Například se můžete setkat s řadou problémů nebo nepříjemných situací v práci nebo může dokonce dojít k ohrožení života, pokud například při chůzi nebo jízdě autem neslyšíte klaksony vozidel.

Léčba ztráty sluchu

Ztráta sluchu má tři hlavní příčiny a ve většině případů je možné sluch alespoň částečně navrátit. Prvním krokem při zkoumání léčby, která by vám vrátila sluch, je promluvit si se svým lékařem. Ten vám může doporučit setkání s otolaryngologem (ORL), který se na tuto problematiku specializuje. Je potřeba zjistit příčinu ztráty sluchu, aby bylo možné zahájit efektivní léčbu. Pokud se rozhodnete vyzkoušet domácí lék na navrácení sluchu přirozenou cestou, měli byste se nejdříve poradit se svým lékařem, abyste si nevhodnou léčbou ještě více nepřitížili.

iZdroj fotografie: Freepik

Konvenční léčba

Jak jsme již zmínili, léčba závisí na příčině. Je tedy potřeba nejprve navštívit lékaře a správně diagnostikovat povahu problému.

Senzorineurální ztráta sluchu

Senzorineurální, neboli percepční ztráta sluchu je obvykle způsobena problémy se sluchovým nervem. Poškozený sluchový nerv a řasinky nelze opravit. V závislosti na závažnosti poškození se však senzorineurální ztráta sluchu úspěšně léčí pomocí sluchadel nebo kochleárních implantátů. Existuje však možnost, že tento typ ztráty sluchu není vratný.

Převodní ztráta sluchu

Tento typ ztráty sluchu je nejčastěji způsoben nějakou blokádou ve zvukovodu a zvuk tak nemůže projít do vnitřního ucha. V závislosti na povaze a rozsahu problému mohou lidé s převodní ztrátou sluchu mohou získat část nebo dokonce většinu sluchu zpět. Často lze sluch plně obnovit odstraněním toho, co může být příčinou blokády. Maz a cizí předměty lze odstranit, někdy neinvazivně. Bakteriální infekce lze léčit antibiotiky. Výrůstky lze odstranit chirurgicky.

Lékař  však nemusí být schopen obnovit váš sluch, pokud máte převodní ztrátu sluchu způsobenou abnormalitami, jako jsou např.:

 • stenóza zvukovodu, kdy je zvukovod abnormálně úzký
 • exostózy neboli ztluštění kostí obklopujících zvukovod
 • otoskleróza, abnormální růst kosti kolem stapesovy kosti ve středním uchu
 • přerušení řetězce kůstek neboli abnormální oddělení středoušních kůstek
iZdroj fotografie: iStock

Přestože jsou možnosti léčby omezené, stále je možné řešení, jako např.:

 • tradiční sluchadla
 • sluchadla s kostním vedením
 • implantabilní zařízení ukotvené v kosti
 • středoušní implantáty

Smíšená ztráta sluchu

U smíšené nedoslýchavosti se rozhodnutí o léčbě přijímá na základě konkrétních stavů senzorineurální a konduktivní (převodní) nedoslýchavosti, se kterými se potýkáte. 

Přírodní léčba ztráty sluchu

Tento přírodní prostředek je údajně tak účinný, že pomůže obnovit schopnost slyšet a zmírnit problémy se sluchem již za několik dní. Zastánci této metody tvrdí, že dokáže obnovit až 97 % sluchu. Ingredience, kterou potřebujete k přípravě tohoto přírodního léku, se pravděpodobně nachází ve vaší kuchyni a je to jedna z nejzdravějších potravin na světě – česnek. Česnek má silné léčivé vlastnosti, které jsou velmi užitečné při léčbě různých zdravotních problémů. 

Budete potřebovat:

 • 3 stroužky česneku
 • olivový olej
 • vatu nebo gázu
 • kapátko

Příprava:

Stroužky česneku oloupejte, omyjte a promačkejte. Snažte se získat ze stroužků co nejvíce šťávy. Poté smíchejte česnekovou šťávu s olivovým olejem a směs nalijte do kapátka.

Použití:

Do ucha nakapejte 3-4 kapky přípravku. Ucho uzavřete vatou nebo gázou. Lehněte si na bok, aby tekutina pronikla hlouběji do ucha. Poté se otočte a nechte zbytky léku z ucha odtéct.

Pokud jste použili k léčbě nedoslýchavosti přírodní léčbu, jaké byly výsledky?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články