Odstranění bradavic bez zákroku: Jde to i z pohodlí domova

Bradavice jsou nepříjemný kožní problém, který může postihnout jakoukoliv část těla. Výrůstky však můžete odstranit i vy sami, a to použitím správných prostředků.

i Zdroj fotografie: Wegrowski / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Bradavice jsou malé výrůstky, které se mohou objevit kdekoliv na vaší pokožce, a to bohužel z různých příčin. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však ihned zvažovat bolavé chirurgické operace nebo užívání komerčních výrobků – s jejich léčbou vám totiž dokáže mnohem lépe pomoci užívání některých přírodních prostředků, jako je například jablečný ocet, česnek nebo brambory. Ty totiž podle Dr. Debra Sullivan působí mnohem účinněji a navíc zcela přirozeně, takže se nemusíte bát žádných potenciálních kontradikcí.

1) Jablečný ocet

Jablečný ocet je velmi kyselá tekutina, která se vyrábí z fermentované jablečné šťávy, a většina vědců předpokládá, že funguje podobně jako kyselina salicylová – ta se běžně používá k léčbě bradavic, protože pomáhá odlupovat infikovanou kůži a nakonec odstranit všechny bakterie. Tento oblíbený domácí prostředek má navíc také přirozené antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomáhat v boji proti dalším onemocněním. Pokud ho chcete aplikovat, stačí jej smíchat v poměru 2:1 s vodou a směs nechat působit přímo na postižené místo několik hodin.

2) Banánová slupka

Banánová slupka je další osvědčený prostředek, který vás dokáže zcela přirozeně zbavit se nevzhledných bradavic a možná také dalších kožních problémů. Je ovšem důležité zmínit, že její účinky nejsou podloženy žádnými studiemi a jedná se spíše o typ léčby běžný pro tradiční a alternativní medicínu. Pokud ji tedy chcete vyzkoušet, stačí si vzít zralý banán, uříznout kus jeho slupky a tu před spaním přelepit přes bradavici tak, aby se vnitřní část dotýkala přímo postiženého místa. Postup opakujte každý den, dokud bradavice nezmizí.

3) Tradiční česnek

Česnek je již po dlouhá staletí znám pro své jedinečné zdravotní přínosy, a to zejména co se týče léčby kožních onemocnění, jako je například lupénka, keloidní jizvy a kuří oka. Skvěle vám však také dokáže pomoci při bakteriálních, plísňových a virových infekcích, jako jsou právě bradavice. Pokud chcete tuto potravinu aplikovat, stačí prolisovat jeden stroužek a poté jej smíchat s vodou. Výslednou pastu naneste přímo na postižené místo a překryjte obvazem. Opakujte denně po dobu maximálně jednoho měsíce. 

iZdroj fotografie: Freepik

4) Pomerančová kůra

Dalším oblíbeným prostředkem proti bradavicím je pomerančová kůra. Jedná se o velmi levné řešení, které můžete vyzkoušet – je ovšem důležité poznamenat, že nemusí fungovat tak účinně, jako jiné přírodní prostředky z tohoto seznamu. Léčba spočívá v tom, že si budete touto kůrou potírat každý den bradavici, dokud zcela nezmizí. V ideálním případě by měla úplně změnit barvu, ztmavnout a poté úplně odpadnout. Další skvělou možností je také vyzkoušet ananasovou šťávu, do které můžete postižené místo také namáčet.

5) Brambory

Brambory si v poslední době získaly mnoho obliby, a to ne pro svou chuť, ale schopnost léčit různá kožní onemocnění a estetické problémy, jako jsou například vrásky, stařecké skvrny nebo právě bradavice. Stačí rozkrojit jeden malý kus této zeleniny na polovinu a následně rozříznutou stranou potírat bradavici. Tento postup opakujte alespoň dvakrát denně, dokud se problém nezlepší.

Jak bradavice léčíte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články