Toxiny z těla vyplaví epsomská sůl, citrony a zelený čaj

Pokud se v těle nahromadí nadměrné množství toxinů, může to mít závažné dopady na vaše zdraví. Je proto důležité, abyste je zavčasu rozpoznali a zbavili se jich.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Život v moderním světě s sebou nese mnohá rizika, a to zejména co se týče větší koncentrace toxinů ve vzduchu, potravinách a mnohdy také vodě. Lidé se proto podle lékařky Amy Richter čím dál více potýkají s různými potížemi, které způsobilo nadměrné hromadění těchto nebezpečných složek v jejich organismu. Jedná se ovšem o problém, který byste neměli nechat být jen tak – v opačném případě totiž může vést k rozvoji mnoha onemocnění. Naštěstí jej však můžete zavčasu rozpoznat podle typických příznaků a následně snadno léčit. 

Příznaky nadměrného množství toxinů

Abyste byli schopni ochránit své zdraví před nahromaděnými toxiny, je důležité umět rozpoznat příznaky tohoto problému. Mezi ty nejčastější z nich patří především:

  • Kožní problémy: Nadměrné množství toxinů v těle může vést ke kožním problémům, jako jsou například záněty kůže a svědění. 
  • Podráždění a bolest hlavy: K tomu dochází v důsledku ovlivnění centrálního nervového systému.
  • Přehřívání: Nahromaděné toxiny mohou ovlivnit játra a způsobit nadměrnou produkci tepla tímto orgánem. To vede v důsledku přehřívání celého těla a stejně tak i většímu vyčerpání během dne.
  • Tuk v oblasti břicha: Nadměrné množství břišního tuku může být důsledkem působení toxinů, které se nahromadily ve vašem těle a narušují jeho schopnost regulovat hladinu glukózy a metabolizovat cholesterol.
  • Dýchání: Některé toxiny mohou negativně ovlivňovat dýchací systém, což může vést k poškození dýchacích cest.
  • Problémy se žlučníkem: K těm může docházet v důsledku působení toxinů v játrech. 
  • Bílý nebo žlutý povlak na jazyku: Nahromaděné toxiny v ústech mohou narušit prospěšné bakterie a vést k přemnožení těch škodlivých. 

Pokud na sobě tyto příznaky rozpoznáte, měli byste je zavčasu řešit, abyste se ochránili před potenciálními problémy. Naštěstí však můžete použít některé domácí prostředky, které pomohou vaše tělo kompletně očistit. Patří mezi ně zejména: 

1) Epsomská sůl

Koupel s epsomskou solí je velmi účinný způsob, jak detoxikovat svůj organismus a zbavit se tak všech nebezpečných složek, které se v něm za poslední dobu usadily. To především díky tomu, že zvyšuje hladinu hořčíku v těle, který zmírňuje bolest a ničí nepřátelské složky. Příprava očisty je přitom velmi jednoduchá – stačí napustit vanu horkou vodou, přidat dva šálky soli a poté si dopřát alespoň 15minutovou koupel. Pozor by si měli dát lidé s vysokým krevním tlakem a srdečními problémy, kterým se kúra nedoporučuje. 

Hromádka epsomské soli s dřevěnou lžící iZdroj fotografie: Freepik

2) Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje bohaté množství antioxidantů, což z něj dělá skvělý prostředek ničící volné radikály v těle a další usazené toxiny. Kromě toho také obsahuje epigalokatechin-3-gallát, velmi účinnou složku, která chrání játra před poškozením a usnadňuje jejich funkci přirozené detoxikace. Abyste mohli vytěžit maximální účinek, stačí pít každý den 2 až 3 šálky tohoto léčivého nápoje denně. 

3) Citrony

Citronová šťáva patří mezi nejsilnější čistící látky vůbec. Právě díky tomu její konzumace účinně ničí nahromaděné toxiny v těle a dokonce také podporuje tvorbu žluči v játrech a vstřebávání minerálů. Kromě toho je však toto ovoce bohaté na vitamín C, který posiluje obranyschopnost imunitního systému a přináší mnoho dalších zdravotních výhod. 

Jak se před působením toxinů chráníte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články