Pokud zpozorujete tyto příznaky, buďte opatrní. Takto se projevuje rakovina žaludku

Prevence je vždy lepší než léčba, proto nepodceňujte pravidelné lékařské prohlídky. Můžete tak odhalit zákeřné bezpříznakové onemocnění, jako je například rakovina žaludku.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rakovina žaludku je zákeřné onemocnění, které zpočátku nevykazuje žádné charakteristické příznaky. Projevuje se jako jiné běžné nemoci, takže je spousta pacientů snadno zamění s jinými zdravotními komplikacemi, jež nejsou tak závažné. Proto také odkládají návštěvu lékaře a snaží se svůj stav léčit dostupnými léky na potíže se žaludkem. Rakovina žaludku postihuje většinou lidi nad 65 let, ale v současnosti se může týkat i mladších ročníků.

Nezanedbávejte preventivní lékařské prohlídky

Preventivní lékařské prohlídky rozhodně nezanedbávejte. Je jasné, že se vám nechce čekat v čekárně plné pacientů, když se vlastně cítíte dobře, ale rakovina je zákeřná nemoc, která vykazuje příznaky až ve chvíli, kdy může být pozdě. Onemocnění se začíná projevovat všeobecnými symptomy, takže zpočátku nemusíte mít žádné podezření, že byste zrovna vy byli obětí rakoviny žaludku, proto jsou pravidelné návštěvy lékaře nezbytné.

iZdroj fotografie: Freepik

Příznaky rakoviny žaludku

Mezi charakteristické známky rakoviny žaludku především patří:

  • bolest žaludku
  • vysoká hladina žaludeční kyseliny
  • ztráta chuti k jídlu
  • bezdůvodné hubnutí
  • krvavá nebo černá stolice

Lidé nejčastěji vyhledají lékaře teprve tehdy, když se příznaky stanou velmi závažnými a onemocnění se často diagnostikuje ve čtvrtém stádiu, z něhož zpravidla již neexistuje cesta k zotavení. V této fázi může nemoc metastázovat do lymfatických uzlin nebo jiných orgánů a jedinou možností je bohužel operace. Odborníci upozorňují, že pokud máte jakékoli potíže, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Nezapomínejte, že prevence je vždy lepší než léčba.

Jak často chodíte na pravidelné lékařské prohlídky?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články