Ženy, nepřehlížejte známky rakoviny prsu. Ignorované signály stojí za nezvratnými a fatálními dopady

Všichni lékaři vám řeknou, že je opravdu důležité provádět samovyšetření, abyste na bulku v prsu přišli včas. Ale jsou i další věci, které je potřeba sledovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věděli jste, že existuje řada málo známých příznaků rakoviny prsu, které se při samovyšetření nebo vyšetření mamografem nemusí vůbec objevit? Rakovina prsu je nejčastějším druhem rakoviny u žen a druhým nejsmrtelnějším druhem hned po rakovině plic. A i když se tato onemocnění nejčastěji odhalí kvůli bulce, která se objeví ve vašem těle, existují i méně známé příznaky, které byste neměli ignorovat, varuje Amy Tiersten, MD.

Výtok z bradavky

Neobvyklý výtok z bradavky může být signálem toho, že ve vašem těle není něco v pořádku. Pokud je výtok krvavý nebo růžový a pouze u jedné z bradavek, může to indikovat rakovinu v prsní tkáni. Lze to poznat tak, že se vám na podprsence začnou objevovat zvláštní skvrny.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Změny kůže

Kožní změny jsou vlastně úplně nejčastější méně známe příznaky rakoviny prsu. Může se objevit kůže, která je podobná pomeranči nebo zarudnutá kůže s malým otokem, to jsou znaky rakoviny. Také se mohou objevit ďolíčky nebo například změna barvy. Zajděte s tím raději k lékaři.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvětšení prsou nebo změna tvaru

Pokud se vám jedno z vašich prsou nečekaně zvětší, může to být upozornění na to, že se v těle objevila rakovina. Může to působit stejně jako bulka, jen s tím rozdílem, že se prso najednou stane pevnějším, a tak v něm bulku nemůžete nahmatat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vpáčená bradavka

Bradavka, která vypadá jako naprosto plochá nebo jakoby „otočená“, může být také známkou rakoviny prsu. Může se též stát, že se změní směr bradavky a každá bude natočená trošku jinak. Kontrolujte si pravidelně celá prsa i vaše bradavky. Také se najednou může objevit jejich zvýšená citlivost , a pokud jste ji nikdy před tím nezažili, tak byste to neměli brát na lehkou váhu.

Provádíte si doma samovyšetření prsu?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus