Rybí tuk s vitamíny B působí blahodárně na činnost mozku

Pokud hledáte přírodní způsob toho, jak udržet svou mysl v dobrém stavu po co nejdelší dobu, měli byste zkusit kombinaci rybího tuku spolu s B vitamíny.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Spousta lidí bude mít k jedné z těchto složek pravděpodobně odpor vybudovaný především tím, že tím u nich babička léčila téměř cokoliv. Rybí tuk má však doopravdy spoustu blahodárných účinků a to zejména díky vysokému obsahu omega-3 kyselin. Spolu s dalšími složkami se jeho dopad na tělo stupňuje, například s B vitamíny působí výborně na činnost mozku.

Benefity rybího tuku

Díky vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin je rybí olej výborným přípravkem ke snížení rizika selhání srdce. Tělo některé z látek obsažených v tomto tuku nedokáže samo vytvářen, především pak kyseliny omega-3, proto je potřeba je doplňovat jídlem. Rybí olej má však i další pozitivní dopady na oběhovou soustavu anebo pomáhá léčit choroby.

iZdroj fotografie: Unsplash
Výživový poradci doporučují jíst rybu 1x až 2x týdně.

Jednou z nemocí, jimž je možné předcházet pravidelnou konzumací ryb je artritida, vysoký cholesterol nebo různé srdeční choroby. V některých případech mohou omega-3 kyseliny napomáhat také snižovat krevní tlak, jednou z výhod, která se však také objevuje často je, že zlepšuje průtok krve do mozku, čímž může napomáhat paměti nebo kognitivním funkcím.

Skupina B vitamínů

Podle experimentu prováděného na osobách ve vyšším věku po dobu dvou let se prokázalo, že pacienti s poruchou kognitivních funkcí zaznamenali výrazně zlepšení, pokud užívali pravidelně B12 spolu s kyselinou listovou. Při doplňování vitamínu mělo docházet ke zpomalení stárnutí mozkových buněk a ty tak vydrželi více výkonné po delší dobu.

iZdroj fotografie: Unsplash
Vitamín B12 je možné nalézt v sýru, vajíčku nebo mléčných výrobcích.

Kombinace oleje s vitamíny

Experti na výživu doporučují jíst rybu přibližně 2krát za týden pro dosažení kýženého efektu. Tím dojde ke zlepšení průtoku krve, především do oblasti mozku, který tak bude pracovat lépe. Při pravidelném užívání vitamínu B12 navíc dochází ke stimulaci mozkových buněk, tvorbě nových a zachování těch starších.

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články