6 každodenních chyb se nenávratně podepisuje na vašem zdraví. Vyhněte se jim a lékaře už nebudete potřebovat

Každý chce být co nejvíce zdravý, ale bohužel většina lidí dělá věci, které právě zdraví škodí. A vlastně si to v mnoha případech ani neuvědomují.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdybyste se kohokoliv zeptali, co jsou podle něj nejhorší lidské zlozvyky, určitě vám odpoví, že je to kouření, pití alkoholu, nezdravé jídlo a sedavý životní styl. Ano, sice je to pravda, ale existuje mnohem více dalších návyků, o nichž byste na první pohled ani neřekli, že jsou škodlivé zdraví. Které to jsou?

Pití z plechovky

Hodně lidí pije s oblibou plechovkové nápoje, protože chutnají tak nějak lépe než pití v plastových lahvích. Ale zkuste si představit, co všechno se plechovky dotkne, než se dostane do vašich rukou a k vašim ústům. A prodejci je rozhodně nedezinfikují, takže na jejich víčku jsou miliony bakterií. Raději nápoj nalijte do sklenice nebo použijte brčko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokládání tašky na židli nebo na postel

Když ženy přijdou domů, většinou položí svoji tašku na židli nebo na postel, jdou si umýt ruce a obličej, tašku odloží a na židli si sednou. Tato maličkost může způsobovat různé vředy a další nepříjemné věci. Nejnebezpečnější tašky jsou ty kožené.

Každodenní nošení kravaty

Těsná kravata ztenčuje krční žílu, a to zvyšuje tlak v očních bulvách. To může vést dokonce až k oslepnutí. Muži také většinou nevěnují velkou pozornost praní kravat, takže jsou na nich bakterie, které mohou způsobovat vyrážku na krku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Salát místo hamburgeru

Některé saláty mohou být mnohem nezdravější než právě zmíněný hamburger, protože obsahují škodlivé přísady, jako jsou různé zálivky, brambory a nakládaná zelenina. Pokud se tedy rozhodujete například mezi bramborovým salátem a kuřecím hamburgerem, rozhodně si vyberte burger. Ten totiž obsahuje čerstvou zeleninu.

Obracíte se při nemoci na Google

Až 80 % uživatelů internetu se pokouší zjistit svůj zdravotní stav pomocí vyhledávače Google. Internet ale opravdu není nejspolehlivějším zdrojem informací. Raději navštivte lékaře, ten vám určitě poradí mnohem lépe. Z některých lidí se po vyhledávání na internetu dokonce stanou hypochondři.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sezení na záchodě špatným způsobem

Vědci dokázali, že sezení na záchodě je škodlivé. Ideální je mít před toaletou nějakou stoličku, na kterou si položíte nohy tak, aby úhel mezi vaším tělem a boky byl 30 stupňů. Jednu z těchto stoliček si můžete koupit ve skoro každém obchodě.

Znáte nějaké další škodlivé návyky?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články