Zbavte se vysokého cholesterolu za 30 dní. Pouhá konzumace 4-6 kusů těchto ořechů ho začne snižovat už po 9 hodinách

Jednou z nemocí, kterou trpí současná civilizace, je vysoká hladina cholesterolu. Člověk se k ní projí nezdravou stravou a nedostatek pohybu také tělu neprospívá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V souvislosti s cholesterolem hovoříme o lipoproteinech, jejichž je součástí. Rozlišujeme „hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol. Když se zvýší množství LDL cholesterolu v krvi nad 3 mmol/l, dochází k usazování nadbytečného cholesterolu v cévních stěnách a k vytvoření sklerotických plátů. Zdraví to bohužel neprospívá. Lékař Eric Bruce Lieberman, MD je kardiologem a odborníkem na vysoký cholesterol.

Na prvním místě je úprava životosprávy

Když si v ordinaci praktického lékaře vyslechnete zprávu o tom, že hladina vašeho cholesterolu je vysoká, doporučí vám lékař změnu životního stylu ve prospěch zdravějšího jídelníčku a více pohybové aktivity. Důležité je zejména zaměřit se na složení tuků, které konzumujete. Znamená to vynechat živočišné tuky a nahradit je rostlinnými. Stojí za to vyloučit nevhodné technologické přípravy jídel, jako je smažení, fritování a grilování.

Co dalšího přispěje ke snížení cholesterolu

Z jídelníčku by mělo zmizet tučné maso, které by mělo být nahrazeno libovým drůbežím a rybami. Ze sýru je vhodnější vsadit na tvarohové a vyhnout se plísňovým a roztíratelným. Je třeba omezit příjem rafinovaného cukru a alkoholu. Lepší je nekouřit. Na svačinu si dát raději ovoce a během dne si dopřát tři porce zeleniny. Ideální je navýšit příjem vitamínu C a omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

iZdroj fotografie: Pixabay
Vepřové sádlo je v případě vyššího cholesterolu v krvi lepší nahradit rostlinnými tuky

Dopřejte si para ořechy

Konzumace para ořechů má příznivý vliv na snižování nezdravého LDL cholesterolu. Přitom ke snížení jeho hladiny stačí sníst 20 gramů para ořechů na jednu porci. Asi 4 až 6 kousků para ořechů změní hladinu LDL cholesterolu po 9 až 24 hodinách a udrží ji po dobu 30 dní. Tyto ořechy obsahují hodně selenu, který je účinný při snižování LDL cholesterolu. Chrání tělo i před cukrovkou, ischemickou chorobou srdeční nebo sklerózou.

Jakým způsobem se snažíte udržet zdravou hladinu cholesterolu v krvi?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články