Starodávný lék proti bolesti v krku: Už po jediné lžičce zmizí bolest i problém s polykáním

Pokud vás trápí bolest v krku, vyzkoušejte tento jednoduchý přírodní lék. Již za pár hodin budete moci polykat a bolest se skutečně velmi výrazně zmírní.

lék proti bolesti v krku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Mírná bolest v krku je častým doprovodným příznakem mnoha běžných respiračních onemocnění. U některých nemocí, jako je například zánět hltanu, je však bolest tak silná, že prakticky nemůžete polykat. Tyto nemoci zde byly již před začátkem farmaceutického průmyslu, takže na ni měli naši předkové jednoduchý přírodní lék. Můžete jej využít i vy.

Kmín obsahuje množství prospěšných látek

Jak jsme již na JakZdravě nejednou zmiňovali, kmín pomáhá s celou řadou zdravotních obtíží. Podpoří i váš spánek, zažívání či hubnutí. A hravě si poradí i s nesnesitelnou bolestí krku. Lékař Matthew Thorpe, MD, PhD, vysvětluje, že jeho blahodárné účinky jsou dány jeho jedinečným složením. 

Kmín totiž obsahuje velké množství antioxidantů, železa (lžička mletého kmínu obsahuje 1,4 mg železa, tj. 17,5 %. denní dávky pro dospělého člověka), vápníku, selenu, zinku, mědi, hořčíku a manganu, dále vitaminy A, B, C, E a K. Kmín má navíc vysoký obsah éterických olejů, flavonoidů, tříslovin a vlákniny. Lékař Dany P. Baby, MD dodává, že kromě relativně běžných onemocnění pomáhá kmín i při závažných chorobách, jako je rakovina jater, žaludku a tlustého střeva.

Recept na lék proti bolesti v krku

Bolest v krku, obzvláště pokud je způsobena zánětem hltanu či angínou, je doprovázena velkými přidruženými obtížemi, zejména bolestí při polykání, celkovou slabostí, horečkou a někdy i zimnicí. Níže uvedený přírodní lék dokáže tyto nepříjemné příznaky zmírnit již 4 hodiny po požití a současně posilnit imunitní systém a přispět k celkovému uzdravení. Na výrobu budete potřebovat 1/2 šálku mletého či drceného kmínu, 1 polévkovou lžíci koňaku a 1 a 1/4 šálku vody.

lék proti bolesti v krku, kmín v misce iZdroj fotografie: Depositphotos
Účinná směs z kmínu si poradí s bolestí v krku a dalšími nepříjemnými problémy

Do malého hrnce nalijte šálek vody a přidejte mletý kmín. 15 minut vařte, dokud nezískáte hustou hmotu podobnou kávové sedlině. Poté odvar přefiltrujte, přidejte zbytek (1/4 šálku) vody a opět přiveďte k varu. Až se směs začne vařit, odstavte ji a vmíchejte jednu polévkovou lžíci koňaku. Užívejte 1 polévkovou lžíci této směsi každou půlhodinu. Po 2 hodinách byste se měli cítit výrazně lépe a po 4 hodinách byste již měli být schopni normálně polykat bez větší bolesti.

Další možnosti domácí léčby bolesti v krku

Kromě kmínu můžete využít i jiné běžné ingredience. Osvědčil se například odvar z bokového listu a hřebíčku, pampeliškový či jitrocelový sirup, případně kloktání bylinkami či slanou vodou, které jsme vám na JakZdravě také doporučovali.

Chraňte své tělo před rakovinou. Tajemná semínka černého kmínu jsou opomíjený všelék, který vám může zachránit život

Mějte také na paměti, že bolest v krku není nemoc, nýbrž symptom, je tedy potřeba léčit příčinu. U všech nemocí pomáhá spánek či alespoň dostatečný odpočinek, větší množství tekutin, případně i osvědčená babiččina kuřecí polévka.

Co pomáhá při bolestech v krku vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články