Byl objeven starodávný recept z Tibetu na elixír zdraví a dlouhého života

Spousta lidí ráda objevuje nové nápady a tipy na to, jak lépe pečovat o své zdraví. Nejen pro ně by mohl být inspirací starý tibetský recept na dlouhověkost a pevné zdraví.

česnek i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Existují lidé, kteří oplývají snahou pečovat o své zdraví nad rámec běžných postupů. Nejen, že tito lidé docházejí na pravidelné kontroly k lékaři, ale snaží se sami o sebe starat daleko víc než lidé v jejich okolí. Často to bývá spojováno se zdravějším životním stylem, kdy se lidé snaží mít pravidelný pohyb a zdravou stravu. Doplňky stravy bývají také častým jevem. A tento starý tibetský recept by se dal vlastně zařadit také mezi jakési doplňky stravy – nad rámec běžné péče.

Původně se jednalo o lék

V roce 1971 provedla světová organizace UNESCO expedici do tibetského kláštera. Výsledkem této výpravy bylo hlavně objevení starého receptu napsaného na hliněné destičce. Jednalo se o čínský lék, který má velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Dle informací díky tomuto léku lidé předcházeli infarktu, skleróze, bolestem hlavy a nádorům. Navíc prý také zlepšuje zrak a odvádí z těla spoustu toxinů.

Lék se užívá po letech

Léčebná kúra tohoto tibetského léku by se dle údajů obsažených v receptu měla opakovat přibližně jednou za 5 let. Zároveň by se lék měl připravit přesně dle receptu a také být i tak konzumován. Během užívání této kúry je nutná disciplína, se kterou jej budete užívat. Pokud nebudete důslední, je úplně zbytečné tento starý lék používat, jelikož jeho účinky budou prakticky nulové.

Příprava je jednoduchá

Na přípravu tohoto léku je potřeba jen dostatečně velká nádoba, do které najemno rozmačkáte 350 g česneku. Poté do nádoby přidejte 300 ml alkoholu, který by měl být 96 %. Zde je uvedená jediná výjimka, kdy pro nedostupnost takto vysoce koncentrovaného alkoholu je možné použít i 70 %. Po smíchání těchto dvou ingrediencí nádobu uzavřete a nechte 10 dní odstát. Následně přes jemné sítko či hrubou gázu tekutinu přelijte a ještě další 2 až 3 dny nechte odležet.

iZdroj fotografie: Pixabay

Dávkování je důležité

Tento lék se dávkuje po kapkách a je velice důležité dodržovat jeho správné dávkování, které probíhá ráno, po obědě a večer. Pro konzumaci je dobré kapky rozmíchat v 50 ml mléka, které zklidní žaludek, jelikož česnek by jej mohl podráždit. První den ráno tedy začněte jednou kapkou, v poledne si dejte 2 kapky a večer kapky 3. Každá další dávka by měla vždy znamenat o kapku víc než dávka předchozí, což znamená, že druhý den ráno budete užívat 4 kapky.

Tímto procesem byste se měli dopracovat za 5 dní k tomu, že si večer dáte celkem 15 kapek léku. Další den pak začněte tím, že si dáte opět 15 kapek a s každou další dávkou budete naopak o 1 kapku snižovat. Celkově za 10 dní byste tak měli být opět tam, kde jste začínali. Posledním dnem kúry je ten s číslem 11, kdy si ráno, odpoledne i večer dáte 25 kapek.

Buďte velmi důslední

Celá tato procedura se opakuje až do doby, dokud lék nedoberete. Pokud máte v úmyslu tuto kúru někdy v budoucnu opakovat, nezapomeňte na to, že by tomu tak mělo být až za 5 let. Za pomoci tohoto léku byste měli svému tělu dopřát větší posílení imunity, díky kterému byste měli předcházet různým onemocněním nebo zmenšit jejich pravděpodobnost. Díky tomuto receptu si zázračný lék můžete připravit sami doma za použití dvou dostupných ingrediencí.

Jaké používáte metody k péči o zdraví?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články