Česneková voda podle babiččina receptu postaví okamžitě na nohy

Česnek je užitečným přírodním lékem na nespočet zdravotních problémů. Pití česnekové vody vás postaví na nohy během krátké chvíle, a to i bez užívání některých léků.

česnek ve vodě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

O prospěšnosti česneku ví téměř každý. Většinou se zmiňuje, pokud jde o posílení imunity nebo boj s nachlazením. Lidé ale mnohokrát nevědí, jak užitečná může být česneková voda i u jiných zdravotních problémů. Odvar z česneku vás může zachránit před řadou nemocí. Navíc se jedná o jednoduchý recept připravený během krátké chvíle, který vás postaví na nohy raz dva.

Recept na česnekovou vodu

Návod, jak správně připravit česnekovou vodu, je více než jednoduchý, přitom výsledek udělá pro vaše tělo napadené nemocí velkou službu.

Ingredience:

  • 2-3 stroužky česneku
  • 3 plátky čerstvého citrónu
  • 3-4 kapky olivového oleje
  • 1 sklenice teplé vody

Příprava:

Stroužky česneku očistěte a nakrájejte na malé kousky. Nasekaný česnek vložte do nádoby s vodou a přidejte pár plátků citrónu. K tomu 3-4 kapky olivového oleje. Nechte 15 minut odležet. Výslednou směs přeceďte a ihned použijte.

Výhody česnekové vody

Česnek je jedním z nejlepších antimikrobiálních prostředků, účinně čistí cévy, žaludek a likviduje parazity. Citrón zase vyživuje tělo vitamíny, dobře rozpouští nečistoty, stimuluje spalování tuku a zlepšuje pleť. Vysoký obsah draslíku v citrónu posiluje srdce, příznivě působí na mozek a nervový systém. Velké výhody citrón nabízí i pro trávicí systém. Jeho užívání zlepšuje činnost jater, podporuje tvorbu jejich enzymů a také ředí žluč.

stroužky česneku iZdroj fotografie: Freepik

Pravidelná konzumace česnekové vody snižuje riziko srdečních onemocnění, infarktu a mrtvice. Pomáhá totiž ředit krev a brání tak tvorbě krevních sraženin (užíváte-li léky na ředění krve, poraďte se nejdříve se svým lékařem). Česnek pomáhá snižovat krevní tlak a normalizovat hladinu cholesterolu. Mezi zdravotní přínosy pití česnekové vody patří také zvýšená odolnost vůči infekcím, snížení bolesti kloubů a zlepšení zdraví jater a ledvin.

Užívání česnekové vody

Vzhledem k tomu, že česneková tinktura má silný účinek na tělo, nedoporučuje se ji pít každý den. Obvykle stačí vypít 2x týdně 1 sklenici této tinktury, abyste plně využili její léčivou sílu. Česnekovou vodu je nejlepší pít ráno 30 minut před snídaní. Je vhodná i při redukci nadbytečných kil, dokáže rychle zničit usazeniny v břiše, stimuluje metabolismus, pomáhá rychleji spalovat kalorie a potlačuje chuť k jídlu.

Jak nejčastěji využíváte česnek ve své domácnosti?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články