Zbavte se bolesti nohou s pomocí tenisového míčku. Minutová finta, díky které se budete cítit jako znovuzrození

Pokud hrajete tenis, děláte dobře, protože jakýkoliv pohyb je pro tělo přínosem. Napadlo vás ale někdy, jakým dalším zdravým způsobem lze využít tenisový míček?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velkému množství zranění v oblasti chodidel lze předcházet pomocí správného cvičení. Právě svaly a šlachy na chodidlech a dolních končetinách jsou totiž ty nejčastěji používané. Díky nim se přesuneme z místa na místo a jednoduše se pohybujeme. Pro posilování a předcházení zranění chodidel dokonale poslouží i obyčejný tenisový míček. Snižuje napětí, předchází bolestem a udržuje nohy zdravé. Jedná se o levný a snadný způsob, jak můžete pečovat o svá chodidla.   

Nejvhodnější cvičení s tenisovým míčkem

Převalování míčku pod klenbou nohy je ideální na protažení spodní části chodidla a fasciální vrstvy, tedy pojivové tkáně. Asi jste už někdy zažili, že při delší chůzi vás bolí či pálí chodidla. Přijde vám, jako by byla stažená, a to nemluvě o tom, jak se zdají být těžká. Tomuto stavu můžete předcházet právě tímto cvikem. Stačí se posadit na židli a umístit míček pod klenbu chodidla. Přejíždějte po něm nohou alespoň po dobu jedné minuty, jako byste chtěli míček posunout dopředu a dozadu.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Druhý cvik pomocí tenisového míčku se může provádět ve stoje, kdy hlavním aktérem bude tlak. Nejdříve byste měli praktikovat cvik zmíněný výše, a následně provést ten tlakový. Nohy budou uvolněné a neublížíte jim. Stoupněte si ke zdi a dejte míček na zem. Na něj umístěte chodidlo, opřete se o zeď a zatlačte nohou do míčku. Jako byste na míček chtěli celou vahou stoupnout. Uvolníte tak napětí a bolest nohou. Navíc stimulujete takzvané reflexní body, které se nacházejí po celé ploše chodidla.

Cvik číslo tři a čtyři – tlak a protažení šlach

Třetí cvik se zaměřuje na svalové srůsty spodní části chodidla. Provádí se opět ve stoje a začíná se od prstů. Míček si umístěte mezi všechny prsty, a poté na něj zatlačte – vydržte pár vteřin, nejlépe deset. Poté ho posuňte o kousek dál a zatlačte. Následně míček dejte pod klenbu chodidla a opět zatlačte. Tímto způsobem pokračujte až k patě.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Flexibilita svalů a šlach je velmi důležitá pro sílu a celkovou funkci chodidla. Stačí položit míček na zem, potom na něj umístíte prsty na nohou, stoupnete si čelem ke zdi, nohu v kolenou mírně prohnete a prsty na nohou zatlačíte do míčku, a zároveň se mírně nahnete ke zdi. Pokud trpíte na tendinitidu, nebo jste ji právě prodělali, provádějte tento cvik pravidelně. Díky němu snížíte bolest i napětí.

Zdroj: Hyprocure

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články