Stiskněte ukazováček po dobu 1 minuty a zbavte se zdravotních komplikací snadno i bez léků. Pomůže s nachlazením i trávicími potížemi

Lidské tělo obsahuje spoustu tlakových bodů. Někteří lidé už po tisíciletí věří, že pokud na tyto body zatlačíte, může to ovlivnit zdraví těla nebo jeho částí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Výzkum ohledně využívání tlakových bodů, které pomáhají ke zdraví, je poměrně omezený. Mnohem více výzkumů se zabývá akupunkturou, která místo tlaku využívá jehly. Používání tlakových bodů je relativně bezrizikové, ale hlavně neinvazivní. Proto je bezpečné, a dokonce i vhodné, využívat ho současně s lékařem doporučenou léčbou.

Co to jsou tlakové body?

Tlakové body jsou oblasti těla, které odráží akupresurní body. Ty se používají v tradiční čínské medicíně. Tradiční praktici identifikovali konkrétní místa na těle, o kterých si mysleli, že zlepšují tok energie tělem. Lidé nejrůznější terapie, které spoléhají na tlakové body, praktikují dodnes, přestože věda se jejich účinností příliš nezabývá. Nyní se tedy podívejme na jednotlivé body na rukou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Plicní poledník se nachází směrem ke kraji dlaně a vede od špičky palce směrem dolů k záhybu zápěstí. Pokud budete třít jakékoli místo podél této linie, můžete zmírnit bolesti v krku a další příznaky, které jsou spojené s nachlazením. Například se zbavíte zimnice nebo kýchání. Srdeční bod naleznete na zápěstí, konkrétně na vnější straně malé kosti pod malíčkem. Lidé věří, že působením na tento bod zabrání úzkosti, nespavosti, depresím a srdečním chorobám.

Tlaky vás zbaví i trávicích obtíží

Bod vnitřní brány není přímo na ruce. Pokud ho chcete najít, položte si ruku dlaní vzhůru. Bod se nachází asi na tři prsty od zápěstí uprostřed. Použijte palec druhé ruky k masáži tohoto tlakového bodu. Zmírníte tím nevolnosti a případné bolesti žaludku. Můžete si také ulevit od dalších trávicích problémů. Takzvaný bod údolí ruky leží mezi palcem a ukazováčkem. Když na tento bod vyvinete silný tlak, můžete snížit stres a migrénu. Případně zastavit bolest zubů, krku a ramenou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bod vnější brány je takřka rovnoběžný s bodem vnitřní brány, ale je na horní straně ruky. Stalčením tohoto bodu zvýšíte energii a posílíte imunitní systém. Základnu palcového bodu lokalizujete tak, že prstem přejedete po straně palce až k záhybu zápěstí. Mírný tlak na tento bod pomůže s dýchacími potížemi. Těsně pod malíčkem uvnitř ruky je bod tenkého střeva. Ten zmírňuje bolest uší a hlavy. Špičky všech prstů pak zmírňují příznaky chřipky.

Zdroj: Medicalnewstoday

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Muž zaslechl křik své přítelkyně v koupelně, a tak za ní rychle běžel. Když ji uviděl v náruči s novorozencem, zpanikařil
Události247
Události247
Rodiče možná 5000 korun na dítě nedostanou. Návrh je prý protiústavní
VědaŽivě
VědaŽivě
„Spor o maso“ stále nemá vítěze. Když ho přestanete jíst, na vaše zdraví to bude mít značný dopad – pozitivní i negativní
adbz
adbz
Matka dvou dětí navrhla bez projektanta rekonstrukci bytu o 40 m². Světlý interiér prostor opticky o dost zvětšil