Tři staré osvědčené způsoby léčby hemeroidů, podle lidových fíglů našich babiček

Dnešní medicína se pokouší vyvinout efektivní léky na všechny nemoci, někdy však stačí ověřené postupy a metody předchozích generací.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste se setkali se svěděním, pálením či štiplavou bolestí v oblasti konečníku, nebo na toaletním papíru dokonce nacházíte krev, může se jednat o hemeroidy. Jedná se o malé žilní struktury vyskytující se v dolní části konečníku. Dnešní metoda léčby se v mnohém liší od procedur našich babiček, ty mohou být však stále stejně účinné.

Zkuste různé formy sedací koupele

Možná jste slyšeli o tom, že se v minulém století často používal na hemeroidy hypermangan rozpuštěný ve vodě. Osoba trpící touto nemocí si pak sedla do lavoru plného tohoto roztoku, aby se tak zbavila příčiny bolesti a svědění. Existují však i mírnější formy podobných koupelí, jejichž primárním účinkem má být zmírnění a úleva od bolestí.

iZdroj fotografie: Unsplash
Hemeroidy tvoří v okolí řitního otvoru krvácivé ranky. Těch si všimnete především při opouštění toalety.

Jednou takovou je například odvar z bobkových listů a přesličky, po němž by se vám měly ranky utvořené v okolí řitního otvoru hojit rychleji. Jiný efekt má naopak lázeň z mletého koňského kaštanu, která vám především uleví od bolesti a svědění. Obě koupele by měly trvat přibližně 20 minut a opakovat je musíte každý den po dobu jednoho týdne.

Špenát vám dokáže ulevit

Nejen, že je tato zelenina plná zdravých vitamínů a minerálů, jeho šťávy mají také zklidňující efekt. Tři velké nadrobno nasekané listy špenátu třete v nádobě se lžící olivového oleje tak dlouho, dokud nedostanete pastovou hmotu. Trochu výsledné hmoty naneste do blízkosti otvoru a nechte působit asi 20 minut. Poté ji omyjte teplou vodou.

iZdroj fotografie: Unsplash
Po opláchnutí byste měli cítit výraznou úlevu.

Lněná semínka na uvolnění

Pokud byste zvažovali i nějakou léčbu k vnitřnímu užití, zkuste rozemletá lněná semínka. Ta obsahují látky, které zmírní zácpu, uvolní žaludek a pomáhají i na hemeroidy. Dvě polévkové lžíce semínek smíchejte se sklenicí vody. Jakmile zhruba po hodině nabobtnají, rozmixujte je. Jedna sklenice této směsi každý den na lačno by měla přinést zaručené výsledky.

Zdroj: Cleveland Clinic

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jaké zkoušky a potěšení vás v létě čekají? Zjistěte to v runách – velký horoskop je tu
Události247
Události247
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě
VědaŽivě
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?
adbz
adbz
Inovativní dům je jako skládačka z lega. Vyšel na 60 tisíc a postavili ho za pouhých 14 hodin – podívejte se na proces