Jednoduchý trik pomůže snížit krevní tlak během 1 minuty, bez léků i lékařské návštěvy

Léčba vysokého tlaku je běh na dlouhou trať. Pokud u vás ovšem nastanou akutní příznaky a nevíte, jak je řešit, vyzkoušejte tento snadný trik. Zabere vám minutu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vysoký krevní tlak je něco, co bez léků nevyřešíte. Nebo snad ano? Není to sice dlouhodobé řešení a vždy byste si měli zajít k doktorovi, pokud na takové problémy trpíte. Nicméně v momentě, kdy na vás přijde špatný stav způsobený touto problematikou, můžete využít efektivního triku s perem, který vaše srdce uklidní.

Jaké jsou příznaky vysokého krevního tlaku

Nemusí být vždy snadné poznat, že se jedná právě o tento neduh, zvláště, když neznáte projevy. Mezi ty patří bolest hlavy, kterou ovšem většinou nepociťují lidé, kteří mají chronickou hypertenzi (jiný název pro vysoký krevní tlak). Spíše se vyskytuje u těch jedinců, kteří mají tlakové výkyvy náhlé a nepravidelné a mohou způsobit i krvácení z nosu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalším příznakem jsou krevní skvrny v očích a problémy se zrakem, jelikož vysoký krevní tlak může poškodit cévy v sítnici. Nejzřejmějším příznakem je bušení, které můžete pociťovat v uších a na hrudi v oblasti srdce. Jakmile se vám to stane například po cvičení a za chvíli se vše vrátí do normálu, tak je to v pořádku a naprosto běžné. Pokud se u vás tento příznak ale vyskytuje náhle a bez zjevného důvodu, raději si zajděte k doktorovi.

Účinný trik na snížení krevního tlaku

Pokud to na vás přišlo a nejste zrovna v situaci, kdy byste si mohli dovolit jít okamžitě k doktorovi, můžete si zkusit dočasně pomoci sami. O tomto tlakovém bodu je dobré vědět, jelikož je velmi snadné jej najít a přinese vám okamžitou pomoc a úlevu. U obou rukou je umístěn na špičce prostředního prstu.

Jednoduše na něj zatlačte perem a podržte ho alespoň jednu minutu, v horším případě můžete tlačit déle, většinou to ovšem není potřeba. Tímto krokem se rychle dočkáte úlevy a snížíte krevní tlak. Opravdu to ale berte jako nouzový krok první pomoci, nelze se tak „léčit“ pořád dokola.

Můžete jej zkusit snížit i za dvě minuty

Tlakový bod nemáte samozřejmě na těle jen jeden, existuje i jiný. Ten další se nachází na obou chodidlech, najdete jej opět celkem lehce. Posuňte prst či pero podél linie mezi palcem nohy a druhým prstem, neboli ukazováčkem, kdyby měl pojmenování jako na rukou. Bod se nachází v prohlubni těsně předtím, než narazíte na kost. Následně na bod zatlačte, držte tři sekundy a poté si na pět sekund odpočiňte. Tento postup opakujte po dobu dvou minut a poté proveďte to samé i na druhé noze.

Zkoušeli jste někdy tento způsob na snížení tlaku?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články