Solná lampa skutečně funguje: Většina si ji pořídila jen na parádu, aniž by tušila, jaké zázraky s tělem umí

Lékaři doporučují mořský vzduch při onemocnění dýchacích cest a kůže. Záporně ionizovaný vzduch má totiž pozitivní vliv na fyzické i duševní zdraví.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vzduch, který dýcháte, má rozhodující vliv na vaše zdraví a pohodu. Vzduch se skládá z elektricky nabitých částic zvaných ionty. V dnešní době plné elektrických spotřebičů, centrálního vytápění a znečištěného ovzduší vznikají především kladně nabité ionty, takže rovnováha elektricky nabitých částic v ovzduší je narušena. Jak vysvětluje nutriční specialistka Helen West, RD přebytek kladně nabitých iontů je z velké části zodpovědný za vznik chronických onemocnění a za fyzické i psychické vyčerpání.

Proč se na mnoho neduhů doporučuje mořský a horský vzduch

Horské potoky, lesy a oceány produkují záporné ionty, které udržují rovnováhu elektrických částic ve vzduchu. Proto mají tato místa pozitivní vliv na lidské zdraví. Léčivý vzduch solných jeskyní se doporučuje při onemocnění dýchacích cest, astmatu, alergiích a senné rýmě. Vzduch lze však ozdravit i doma. Můžete buď investovat do ionizátoru vzduchu nebo sáhnout po ekonomicky mnohem úspornější variantě, solné lampě.

Solná lampa

Solná lampa je vlastně přírodní ionizátor vzduchu. Přínosy záporné ionizace vzduchu byly objeveny náhodou při studii věnované sezónní afektivní poruše (SAD) v roce 1998. Studie ukázala, že ošetření zápornými ionty o vysoké intenzitě může snížit chronickou depresi a SAD. Podobné výsledky prokázaly i další studie

solné lampy iZdroj fotografie: Depositphotos

Pozitivní vlastnosti jsou založeny na přirozené ionizaci, elektromagnetických vibracích a světelných vlnách z krystalické průhledné struktury solné lampy. Sůl má chemické i fyzikální neutralizační a vyrovnávací účinky. Solné krystaly uvolňují do vzduchu v místnosti důležité záporně nabité ionty a vyzařují zdraví prospěšné bioenergetické síly, které můžete využít ke každodennímu dobíjení baterií.

Přínosy solné lampy

Díky regulační síle solných krystalů se u hyperaktivních dětí v krátké době údajně snižuje nebo odstraňuje porucha soustředění a spánku. V tomto ohledu je však zapotřebí další výzkum. Záporně nabité ionty uvolněné solí mají údajně pozitivní účinek také na:

  • dýchací cesty, respirační onemocnění
  • nervové bolesti
  • vysoký krevní tlak
  • revmatismus

Bioenergie solných krystalů prý pozitivně ovlivňuje:

  • ledviny
  • nervy
  • hormonální rovnováhu
  • detoxikaci krve
  • posílení nervového systému
  • proces stárnutí

Použití solné lampy

Solnou lampu umístěte nejlépe v blízkosti vyzařujících spotřebičů (televize, počítač) nebo v blízkosti hlavy v noci. Účinky lampy se projevují i bez jejího zapnutí, i když ne tak intenzivně. Množství a koncentrace kladně a záporně nabitých iontů vyzařovaných solnou lampou by měla být stejná, jako v nadmořské výšce 2 000 metrů.

Léčivé účinky barev solných lamp (terapie barvami):

Barvy mají pozitivní vliv na autonomní nervovou soustavu. Nejen na oči, ale také na centrální nervový systém. Barvy mohou též iniciovat a podporovat regenerační procesy. Různé barvy mají různé účinky:

solné lampy mnoha barev iZdroj fotografie: Depositphotos

Červená

Zvyšuje krevní tlak a počet dechů za minutu. Podporuje funkci jater, smyslů a tvoru červených krvinek. Má vitalizující, energizující a aktivující účinek

Oranžová

Používá se při klimakterických potížích, chronickém astmatu, revmatismu, kašli a bronchitidě. Má příznivý vliv na trávicí funkce a snižuje metabolické poruchy. Zlepšuje zdraví ve všech ohledech. Působí proti nachlazení, ospalosti a únavě. Působí na slezinu, slinivku a metabolické procesy.

Má pozitivní účinky na energetické pole člověka, zahřívá, povzbuzuje, posiluje, zvyšuje pracovní výkonnost, sexuální touhu a potenci, zvyšuje imunitu. Působí povzbudivě proti depresi, potlačuje letargii a obnovuje chuť do života. Podporuje koncentraci.

Žlutá

Příznivě působí při nervovém vyčerpání a neurologickém ochrnutí dolních končetin. Stimuluje mozkové funkce. Zvyšuje vylučování, má pozitivní vliv na činnost trávicích orgánů, aktivuje kožní epitelové buňky. Podporuje detoxikační procesy. Zlepšuje intelektuální schopnosti mozku, posiluje nervy, stimuluje logické myšlení a pomáhá sebeovládání.

Bílá

Kombinace všech barev. Lze ji použít na všechno, doplňuje čakry a chrání všechny části těla. Detoxikuje.

Jakým způsobem doma čistíte a ionizujete vzduch?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články