Studená sprcha má velmi příznivé účinky na pokožku. Začněte s ní ještě dnes a sledujte zejména tyto změny

Pravidelná studená sprcha po ránu dokáže přinést vaší pokožce mnoho blahodárných účinků. Toto jsou ty nejlepší z nich.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak řekla MUDr. Katarína Bergendiová, PhD., studená sprcha je velmi účinnou pomůckou, která vám pomůže nejen s dodáním energie po těžkém ranním probuzení. Chladná voda totiž přináší také mnoho kosmetických výhod, které dodají vaší pokožce lesk a pružnost. Kromě toho však tento návyk pomáhá budovat imunitu a je skutečným zdrojem skvělého pocitu, že jste se k něčemu přemohli. Podívejte se na ty nejlepší účinky studené sprchy na vaší pokožku.  

Nejlepší účinky studené sprchy na pokožku

Studená sprcha je skvělý návyk, se kterým může začít každý a nebude ho to nic stát. Na úkor toho ovšem tento návyk přináší nespočet přínosů jak pro náš organizmus, tak i pro váš vzhled. Šok, který způsobí studená voda, navíc pomáhá vyplavovat endorfin, což je hormon, díky kterému se cítíte velmi spokojeně až euforicky. Toto jsou nejlepší výhody, které studená sprcha přináší naší pokožce:

  • Zářivý vzhled: Studená sprcha pomáhá zvýšit krevní oběh, což znamená mnohem zářivější vzhled vaší pokožky. Navíc je také dobrou zprávou fakt, že ve studené vodě nemusíte zůstat dlouho, abyste toho docílili. Postačí cca minuta denně a uvidíte, jak sprcha umí kouzlit.
  • Zpomalení stárnutí pokožky: Pokud se budete denně sprchovat studenou vodou, vaše pokožka zůstane ještě dlouho let vizuálně mladší. Studená voda totiž aktivuje nervový systém, který následně navede tělo, aby uvolnilo hormony a chemické látky v mozku, které následně mají vliv na stárnutí pokožky.  
iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Žádné kožní problémy: Studená sprcha pomáhá tělu uvolňovat endorfiny, kterým se často přezdívá „hormony štěstí“. Tyto chemické látky redukují hladinu stresu, v důsledku čehož budete méně náchylní k výskytu kožních problémů, jako je akné, lupénka nebo dermatitida.
  • Minimalizace pórů: Chladná voda dokáže dočasně minimalizovat kožní póry, čímž způsobí, že vaše pokožka nepřijde vlivem sprchování o své ochranné oleje. Pokud budete dodržovat sprchování studenou vodou, vyhnete se opuchlému či červenému obličeji. 
  • Žádné svědění: Zatímco horká voda může pokožku zanítit, způsobit zarudnutí, svědění nebo dokonce olupování, studená voda působí úplně naopak. Lidé, kteří trpí neustálým svěděním kůže, může pravidelná studená sprcha pomoci překonat pocit, že se musí škrábat. 
iZdroj fotografie: Depositphotos

Studená sprcha se stala v posledních letech velmi oblíbeným návykem řady lidí. Pokud s ní jednou začnete, rozhodně se vám nebude chtít díky všem těm blahodárným přínosům přestat. Pamatujte však, že je to pouze v mysli a jde o překonání své komfortní zóny. Jako odměna vás však čeká mnoho dobrého. Neváhejte a začněte ihned.

Kolikrát jste studenou sprchu vyzkoušeli vy? 

Zdroj: Brightside

Galerie

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus