Už žádný ucpaný nos ani rýma: Řešení máme všichni celou dobu po ruce

Pokud vás trápí ucpaný nos či rýma, nemusíte nutně navštěvovat svého lékaře. Skvěle vám postačí tato osvědčená domácí léčiva, která působí zcela přirozeně.

žena má rýmu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nachlazení a rýma patří mezi nejnepříjemnější onemocnění a většina lidí se s nimi potýká zejména během chladnějších měsíců. Pokud jste k nim náchylnější i vy, nemusíte je vždy řešit užíváním chemických léků, které nejenže stojí plno peněz, ale mnohdy ani nefungují tak, jak by měly. Mnohem lépe se proto osvědčí sáhnout po přírodních prostředcích, jako je například zázvor nebo česnek. Ty totiž podle lékařky Amy Richter působí mnohem efektivněji, a to navíc zcela přirozeně, takže se nebudete muset bát žádných kontraindikací. 

Červená cibule a česnek

Jak česnek, tak i červená cibule patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec. Obě potraviny obsahují nespočet aktivních látek, antioxidantů a antibakteriálních a antivirových sloučenin, přičemž podporují řadu lidských funkcí, včetně krevního oběhu a regenerace orgánů. Abyste se zbavili nepříjemné rýmy a ucpaného nosu, pokuste se je jíst častěji – a to nejlépe v syrové formě a později večer. Přidat je samozřejmě můžete i do dalších jídel, jen pamatujte, že při jejich zahřívání může docházet ke snížení účinnosti některých látek. 

Bílá, žlutá, růžová nebo červená cibule: Jaký je mezi nimi rozdíl a k čemu je použít

Štiplavý zázvor 

Zázvor je další účinný přírodní prostředek, který je považován za tzv. všelék. Zakoupit jej můžete téměř v každém obchodě za pár korun a připravíte si jej tak, že ho nakrájíte a poté zalijete horkou vodou jako klasický čaj. Takto připravená tekutina je ideálním lékem na nachlazení a další příznaky chřipky, přičemž vám podle webu SpiceWorldinc pomůže také jako skvělá prevence. Pokud jste odvážnější, můžete zázvor konzumovat také v syrové formě, a to ještě lépe smíchaný s medem. Následně stačí kořen chvíli žvýkat a poté vyplivnout. 

Jablečný ocet

S nepříjemnou rýmou a ucpaným nosem si také dokáže poradit jablečný ocet, který je dalším zázračným přírodním léčivem a doma jej má pravděpodobně každý. Abyste ho maximálně využili, připravte si z něj následující směs: smíchejte 2 decilitry vody, 2 decilitry octa a 1 polévkovou lžíci medu. Všechny ingredience pořádně promíchejte a výslednou tekutinu pijte 3krát denně do doby, než veškeré příznaky odezní. Již na druhý den byste však měli pocítit patřičnou úlevu a veškerý hlen by měl být rozpuštěn. 

láhev jablečného octa, kolem jsou jablka iZdroj fotografie: Freepik
Ocet pomáhá léčit ucpaný nos a rýmu

Nosní sprej s mořskou vodou

Chcete-li jednoduché a okamžité řešení, jak se zbavit ucpaného nosu a co nejrychleji vyléčit rýmů, můžete si vybrat z několika nosních sprejů na bázi mořské vody. Lze je zakoupit v naprosto každé lékárně, a pokud chcete, můžete si je dokonce vyrobit i sami doma – stačí smíchat vodu s mořskou solí ve vhodné nádobě – a tu následně používat jako výplach dutin. Na webu JakZdravě jsme se také nedávno zmiňovali, že sůl mimo jiné pomáhá na bolest v krku, zánět a další onemocnění. Stačí ji správně použít. 

Křen je léčitelský zázrak proti řadě onemocnění. Skladujte ho jako naše babičky a mějte všelék vždy po ruce

Aromatický křen

Použití aromatického křenu je velmi efektivním řešením, jak se zbavit ucpaného nosu a případné rýmy. Je ovšem důležité poznamenat, že budete potřebovat potravinu syrovou – poté ji stačí jednoduše nastrouhat a pomocí malé lžičky nanést do svých úst. Nechte jej chvíli působit, dokud neucítíte, jakou sílu tato potravina má. Pokud by to na vás bylo moc, raději vyzkoušejte některé z výše uvedených způsobů. Chuť křenu může být pro některé jedince opravdu nadmíru silná. 

Jak se tato domácí léčiva osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články