Neustále studené nohy a ruce? Může jít o příznak fatálních onemocnění, který není dobré brát na lehkou váhu

Studené ruce a nohy jsou určitě všem známé a většinou nemusí znamenat nic vážného. Co ale může také stát za jejich příčinou?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Studené ruce a nohy trápí převážně ženy. Pocit chladu v končetinách bývá většinou výsledkem špatné mikrocirkulace. To znamená, že pokud máte studené ruce a nohy je to proto, že vaše žíly a tepny jsou zúžené a krev hůře proudí do okrajových částí, které vyživují maličké cévky. Jsou zde však možnosti, kdy tento neškodný jev může naznačit vážné onemocnění.

První náznaky cukrovky

Kromě toho, že máte často studené ruce a nohy, můžete v nich také cítit brnění a to mohou být první příznaky cukrovky. Důsledky mohou ovlivnit váš krevní obraz, ale také nervový systém. Zpomalená funkce štítné žlázy vede ke zpomalení metabolismu a je často doprovázena chladnými dlaněmi a chodidly. Únava, nechuť, častá ospalost, zpomalení těla a pohybu s vysokými teplotami jsou nepochybnými příznaky této poruchy

iZdroj fotografie: Freepik

Anémie a nedostatek železa

Pokud máte mimo studené prsty na rukou a nohou často unavené celé tělo, mysl a pociťujete bolesti hlavy, je načase zkontrolovat si krevní obraz, protože máte nedostatek železa. To je hlavní složkou hemoglobinu, molekuly, která přenáší kyslík do krve a dodává jí červenou barvu. Chladné končetiny proto mohou být známkou anémie, neboli chudokrevnosti, při které je v krvi snížený počet červených krvinek erytrocytů a množství krevního barviva – hemoglobinu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvýšený adrenalin v důsledku stresu

Stres může být také jednou z příčin studených rukou a nohou. Zvyšuje totiž adrenalin (hormon vyměšovaný dření nadledvin), který při nadměrných stresových situací opět zužuje krevní cévy a oslabuje oběh krve v našem těle. A to vede k nedostatečnému zahřátí lidských končetin.

Zdroj: Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jak na opary u těhotných a dětí?
Události247
Události247
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě
VědaŽivě
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz
adbz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná