Zlozvyky, které z vás pomalu vysávají život a způsobují vyčerpanost. Vyvarujte se jich a váš život bude veselejší

Občas se nám přihodí, že i přes dostatek spánku se nám ráno prostě nechce vstát z postele. Někdy si za únavu a vyčerpání můžeme sami, svými návyky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Asi i vy jste někdy zažili stav, kdy jste vysílení a je vám „divně“. Pokud by se někdo zeptal, co se děje, odpovědi by se nedočkal. Tento stav nemá zjevnou příčinu, jde prostě jen o to, že se cítíme naprosto vyčerpaní. To, že je člověk unavený i z pouhé představy, že by měl vstát z postele, se děje častěji, než si myslíme. Málokoho z nás ale napadne, že za tento stav si do velké míry můžeme sami. Pomáhají nám k tomu zvyky, respektive zlozvyky. 

Návyky, které negativně ovlivňují naši energii

Prvním ze zvyků, který nás vyčerpává, je dávání slibů, které nemůžeme, nebo spíš ani nechceme splnit. Často se toho dopouštíme ve snaze být na ostatní milí, ale negativní dopad to má jen a jen na náš psychický stav. Slibovat něco, co předem víme, že nesplníme, je pro nás více vyčerpávající, než si myslíme. Je na čase se tento zlozvyk odnaučit. Dobrým krokem je vymazat z našeho života lidi, kteří jsou neustále negativní. 

iZdroj fotografie: Pexels

Čas s nimi strávený totiž ovlivňuje i nás, a my pak často máme tendenci na sebe přebírat jejich postoj k životu. Negativně naladěného člověka jen málokdy potká něco pozitivního. Velmi vyčerpávající jsou také dluhy. Je proto dobré mít své účty v pořádku, a to nejen pro vzájemné vztahy s ostatními, ale i pro náš vlastní vnitřní klid. Jako lék proti psychickému vyčerpání působí nicnedělání. Najděte si na něj čas a odpočívejte.

Odpouštějte druhým a nehoňte se za penězi 

Úlevou pro naši duši je také odpuštění starých křivd. I ty nás vnitřně velmi vyčerpávají. Místo nenávisti je dobré se na věci podívat s odstupem a jít svou cestou dál. Jedině tak dokážeme ulevit naší mysli. Uvidíte, že jakmile druhému odpustíte, spadne vám z hrudníku pomyslný kámen a bude se vám mnohem lépe dýchat. Svůj čas bychom měli zaměřit na věci, které nás naplňují a baví. 

iZdroj fotografie: Pexels

Pokud se do něčeho musíme nutit, je dobré od toho dát ruce pryč. Radost by nám to stejně nepřineslo, a taková aktivita nás jen zbytečně fyzicky i psychicky vyčerpává. Je dobré nehromadit věci, ale naopak je obnovovat. Náš domov je odrazem naší vlastní energie, takže pokud v něm budeme hromadit nepotřebné věci, nebude se ani nám dařit dobře. Pořádek v domě jde totiž ruku v ruce s pořádkem v naší duši.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus