Měníte své spodní prádlo každý den? Pokud ne, koledujete si o zdravotní potíže

Pokud si neměníte každý den své spodní prádlo, můžete se potýkat s řadou nepříjemných problémů, včetně infekce. Na pozoru by měly být především ženy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každodenní obměna spodního prádla je základním pilířem správné hygieny a dbát mi na ni měly především ženy. V opačném případě je totiž možné, že se můžete potýkat s řadou nepříjemných zdravotních problémů, jako jsou plísňové infekce, svědivá vyrážka nebo intenzivní zápach. Samozřejmě existují situace, během kterých doslova není možné se tohoto pravidla držet, ovšem pokud na něj nedbáte dlouhodobě, nejenže to může výrazně ovlivnit vaši pohodu, ale také celkové zdraví těla.  

Nošení spodního prádla 

Zvláštní pozornost by měla být věnována spodnímu prádlu, a to zejména co se týče dospívajících žen. Nepravidelné převlékání totiž může způsobit různé problémy, které mohou mít vážné zdravotní následky, včetně infekcí, podráždění nebo také zápachu – a ten je pro každou ženu velkým nepřítelem. Výjimkou jsou extrémní situace, kdy je to za určitých okolností neproveditelné, například při dlouhém cestování. Důležité je také dbát na materiál, který nosíte (měli byste volit nejlépe bavlněné látky). 

Infekce a nepříjemný zápach 

Pokud máte otevřenou ránu nebo řeznou ránu v blízkosti pochvy a nosíte více než dva dny stejné oblečení, může dojít k infekci, která se může rozšířit do těla. To může mít závažné následky a ovlivnit vaše zdraví natolik, že budete muset s problémem zůstat doma a léčit se. Stejně tak může tento faktor vést k nadměrnému pocení a následnému vzniku zápachu – na prádle, které pravidelně neměníte, se totiž mohou začít šířit bakterie, které zrovna dvakrát nevoní. 

Plísňové infekce a E. coli

Nošení stejného prádla po dobu několika dní může vytvořit v látce vlhké prostředí, které podporuje růst plísní a bakterií (vzniklých v důsledku pocení). Pozor byste si měli dávat zejména v případě, pokud chodíte pravidelně do posilovny – jakmile skončíte, co nejrychleji se převlékněte. Stejně tak se v tomto případě zvyšuje riziko přenosu bakterií E. coli, které mohou napáchat závažné problémy na vašem zdraví. Ty se nejčastěji šíří u žen, které nosí tanga a nemění je.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Akné v pánevní oblasti 

Pokud se vám v pánevní oblasti objeví akné, pravděpodobně se jedná o důsledek nahromadění potu a mastnoty z častého nošení stejných kalhotek. Pochva totiž reaguje stejně jako obličej – pokožka v dané oblasti je citlivá a kvůli špatné hygieně vznikají problémy, jako jsou právě bolavé pupínky nebo podráždění. S problémem vám v tomto případě nepomůže žádný léčivý prostředek, ale pouze zaměření se na správnou hygienu a pravidelná výměna spodního prádla.

Svědivá vyrážka

V okolí pochvy nebo tříslech se také může v důsledku nošení stejného spodního prádla objevit svědění, zarudnutí a vyrážky, zvláště pokud jde o citlivou pokožku. Pokud se chcete vyhnout problémům, měli byste oblečení měnit pravidelně, a to zejména po sprchování – kolikrát denně, to záleží pouze na okolnostech a na vašich zvycích, ale pokud chodíte do posilovny, raději se převlékněte ihned po tréninku. Obecně lze říci, že pokud se nepřevlékáte každý den, může to mít závažné dopady na vaše zdraví a stejně tak i na vaši pohodu. 

Jak často své spodní prádlo měníte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články